چهارشنبه, 05 تیر 1398 ساعت 08:55
کد خبر: 57973

اطلاعات تکميلي

  • وزیر اقتصاد:

نرخ واقعی دلار 3800 تا 5 هزار تومان است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: هیچکدام از مدل های اقتصادی نرخ بالاتر از هشت هزار تومان را برای نرخ ارز نشان نمی دهند و حتی صحبت از نرخ سه هزار و ۸۰۰ تومان تا پنج هزار تومان است.

«فرهاد دژپسند» روز سه شنبه در نخستین نشست خبری در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: «گفته می شود اگر شرایط عادی سیاسی برقرار شود نرخ ارز به زیر هشت هزار تومان کاهش می یابد».
وزیر اقتصاد با بیان اینکه تسهیلاتی را برای جذب سرمایه گذاری خارجی بالای ۲۵۰ هزار دلار فراهم کرده ایم، گفت: در نیمه اول پارسال ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی مصوب وجود داشت اما با اقدامات انجام شده میزان آن در سه ماه چهارم پارسال به ۳.۵ تا ۴ میلیارد دلار رسید.
وی اضافه کرد: ۹۷ درصد درآمدهای مالیاتی سال ۹۷ به ارزش ۱۰۹ هزار میلیارد تومان محقق شد در حالی که برخی حداکثر تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان را پیش بینی می کردند.
دژپسند افزود: در عرصه جایگزینی درآمدهای ارزی نیز به گمرک اعلام کردیم هیچ مانعی برای صادرات غیرنفتی ایجاد نکنند و بر این اساس تاکید کردیم که برای صادرات غیرنفتی فرش قرمز پهن شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه درآمدهای غیرنفتی در سال ۹۷ به رغم همه فشارها کمترین کاهش را داشت، گفت: در سه ماه نخست امسال نیز صادرات غیر نفتی روند مطلوب و قابل قبولی داشته است.
نرخ

تهیه راهکارهای ۱۲ گانه استفاده تهاتری از درامدهای نفتی

وی گفت: راهکارهای ۱۲ گانه ای را برای استفاده تهاتری از درامدهای نفتی طراحی کرده ایم که بر اساس آن درامدهای کشور، سرمایه گذری ها و فعالیت های پیمانکاری تقویت شود.
وزیر اقتصاد افزود: جزییات این راهکارها را نمی توانیم اعلام کنیم زیرا باعث گرا دادن به دشمنان برای تحریم می شود.
دژپسند گفت: در نحوه واگذاری ها و خصوصی سازی اصلاحاتی را با هدف جلوگیری از تضییع حقوق دولت انجام داده ایم.
وی افزود: پیش از استقرارم در وزارت اقتصاد، ستاد مقابله با تحریم ها در این وزاتخانه ایجاد شده بود که تلاش کردم با جدیت این ستاد تقویت شود و راهکارهای لازم برای مقابله با تحریم ها ارایه و به تصویب رسانده شد.
دژپسند ادامه داد: در بسیاری از زمینه ها توانستیم راهکارهای برون رفت از موانعی که دشمن برای ما ایجاده کرده بود را تدوین کردیم.
دژپسند بر افزایش بهره وری برای رونق تولید اشاره کرد و اظهار کرد: اکنون از ۴۵ تا ۵۰ درصد از ظرفیت بخش های اقتصادی تولیدی استفاده می شود که اگر ۵۰ درصد افزایش یابد، شاهد جهش زیادی در حوزه تولید خواهیم بود.

تهیه بسته ویژه رونق تولید

وزیر اقتصاد گفت: بسته ویژه ای برای رونق تولید را تهیه و به رییس جمهوری ارایه کرده ایم.
وی افزود: نگران بودیم که که بانک ها نتوانند منابع مالی لازم را تامین کنند بنابراین در کنار بازار پول، تلاش کردیم بازار سرمایه را نیز تقویت کنیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط