سه شنبه, 04 تیر 1398 ساعت 16:24
کد خبر: 57956

وزیر جهاد کشاورزی:‌ مجمع خیرین آب تشکیل می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر جهاد کشاورزی از تشکیل تدریجی انجمن و مجمع خیرین آب به عنوان پشتیبان بحث احیا و ایجاد قنوات در کشور خبر داد.

«محمود حجتی» روز سه شنبه در دومین نشست تشکل‌های جهادی با موضوعیت نقش تشکل‌های جهادی در رونق تولید، افزود:؛ در زمینه احیای قنوات، دولت هم منابعی را در اختیار انجمن‌ها و مجامع قرار خواهد داد.
وی با بیان اینکه قنوات سرمایه کشور ما بوده و است، اظهار داشت: امروز مجموعه دست اندر کاران به این موضوع نگاه مثبت دارند؛ به طوری که مسؤلان وزارت نیرو برخلاف دهه‌های گذشته اعلام می‌کنند که بهترین شیوه استفاده از آب‌های زیرزمینی که به پایداری محیط زیست و تعادل بخشی منجر شود، قنوات است و اینها زمینه‌هایی است که گروه‌های جهادی می‌توانند حضور پیدا کنند.

وزیر جهاد کشاورزی
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های موجود کشور در زمینه‌های آبخیزداری، احداث قنوات، افزایش تولیدات گیاهان دارویی رونق تولیدات کشاورزی همکاری و مشارکت گروه‌های جهادی و مردمی را می‌طلبد.
حجتی افزود: موافقتنامه‌هایی در برخی زمینه‌ها در سطح بسیج در گوشه و کنار امضا کردیم اما آنگونه که باید و شاید نتوانستیم پیگیری کنیم آنچه به ما بر می‌گشت در صحبت‌های اولیه باقیماند که شاید نیاز است که این موضوع را آسیب شناسی کنیم تا بتوانیم به یک همکاری مؤثرتر دست پیدا کنیم.
وی اظهار داشت: به طور قطع بستر برخی از فعالیت‌ها نیاز به فرهنگ سازی دارد و آنچه که قبل از هر چیز برای ما می‌تواند مایه افتخار باشد فرهنگ جهادی است و اگر بتوانیم این فرهنگ را توسعه و گسترش بدهیم با کمترین سختی بخشی عمده این مشکلات حل می‌شود و این به طور قطع شدنی است.
به گفته وزیر جهاد کشاورزی، فرهنگ جهادی همان فرهنگ ایثار، از خود گذشتگی و گوش سپردن به درد و دل مردم است.
حجتی اظهار داشت: آنچه که می‌توانیم در طبق اخلاص تقدیم مردم محروم گوشه و کنار کشورمان کنیم که امروز آشنایی مردم و خیرین ما به این زمینه‌ها وجود دارد و دولت هم توجه دارد.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395