سه شنبه, 04 تیر 1398 ساعت 09:21
کد خبر: 57910

اطلاعات تکميلي

  • سخنگوی وزارت خارجه:

«اینستکس» صوری ما را راضی نمی‌کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص تلاش اروپا برای اجرای سازو کار مالی ویژه گفت: اگر تراکنش‌ها و اینستکس صوری باشد، قطعاً ایران را راضی نخواهد کرد. ایران باید به درآمدهای نفتی خود قبل از خروج آمریکا از برجام برگردد که این بستگی دارد به اینکه مبلغی که برای اجرای تهعدشان و معامله در نظر گرفته‌اند، در چه اندازه است و تا چه اندازه خواسته‌های ایران را تأمین می‌کند.

سید عباس موسوی در نشست خبری روز گذشته اظهار کرد: تا زمانی که گام عملی و ملموس برای تامین خواسته‌های قانونی ایران در چارچوب برجام برداشته نشود، کاهش تعهدات خود را ادامه می‌دهیم. تا چند روز دیگر هم اگر آنها اقدامی انجام ندهند، گام دوم را محکم‌تر برمی داریم.
رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که اگر اروپا در روزهای آینده اولین تراکنش‌های مالی را در قالب اینستکس انجام دهد، ایران گام دوم را اجرایی می‌کند؟ بیان کرد: ما صراحتاً حق و حقوق خود را اعلام کرده‌ایم. باید بین حقوق و تکالیف ما تعادل ایجاد شود.
اینستکس

از وزارت امور خارجه نباید توقع کار اجرایی و اقتصادی داشت

موسوی درباره اقدامات انجام شده توسط معاونت دیپلماسی اقتصادی یادآور شد: وزارت امور خارجه متولی کارهای اقتصادی نیست؛ معاونت دیپلماسی اقتصادی کارش تسهیل‌کنندگی و هماهنگ‌کنندگی دستگاه‌های اقتصادی است که در خارج از کشور هستند.
وی افزود: وزارت امور خارجه در حال کمک به دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی یا خصوصی است که کارشان با خارج از کشور تسهیل شود. این کار با هماهنگی از طریق سفارتخانه‌ها و سایر دستگاه‌ها انجام می‌شود پس از وزارت امور خارجه نباید توقع کار اجرایی و اقتصادی را داشت.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395