یکشنبه, 02 تیر 1398 ساعت 13:02
کد خبر: 57836

ایران خودرو روزانه 1500 دستگاه تحویل می دهد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

قائم مقام بازاریابی، فروش و امور مشتریان ایران خودرو از  تحویل روزانه 1500 دستگاه از سوی این شرکت خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایران خودرو، «مصطفی خان کرمی» در دیدار مدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: کاهش تولید ناقص، تکمیل خودروهای ناقص کف پارکینگ و افزایش عرضه به بازار، سه رویکرد جدید ایران خودرو است.
وی گفت: به جای تولید بیشتر خودروهای ناقص و خواب سرمایه در کف پارکینگ‌ها، در عمل با تجاری سازی خودروهای ناقص تحویل روزانه را به میانگین حدود هزار و ۵۰۰ دستگاه رسانده‌ایم.
خان کرمی ادامه داد: بازار با افزایش عرضه منجر به تحویل (نه تولید مکانیکی و ناقص بیشتر) به شرایط متعادل حرکت می‌کند.
وی از برنامه تجاری‌سازی و عرضه حدود ۶۰ هزار دستگاه خودرو در کمتر از دو ماه آینده خبر داد و گفت: با افزایش عرضه، قیمت در بازار به شرایط واقعی نزدیک خواهد شد.

ایران خودرو

قائم مقام بازاریابی، فروش و امور مشتریان ایران خودرو اظهار داشت: در سال گذشته پرداخت تسهیلات چهار میلیارد تومانی به شبکه قطعه سازان سبب رونق در خطوط تولید قطعه سازان و بهبود شرایط تولید شد.
وی خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن ظرفیت تولید امسال، همه خودروهای معوق را تحویل مشتریان خواهیم داد و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
خان کرمی بیان داشت: فروش اعتباری نیز از دیگر روش‌هایی است که به تازگی فقط برای تنظیم بازار و نه جذب نقدینگی از سوی ایران خودرو به اجرا گذاشته شده و هر چند گردش مالی را کاهش می‌دهد، اما برای تعادل بازار مؤثر خواهد بود.
در این دیدار مدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت نیز گفت: در بازدیدی که از پارکینگ‌های شرکت ایران خودرو داشتیم، خودروهای متعددی به طور تصادفی انتخاب و مورد بازرسی قرار گرفت و هیچ‌گونه تخلفی مبنی بر احتکار خودرو از سوی خودروسازان مشاهده نشد.
آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۱۲۱ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودروی سواری در فروردین و اردیبهشت امسال و افت ۴۱.۹ درصدی تولید در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395