سه شنبه, 28 خرداد 1398 ساعت 12:16
کد خبر: 57678

فضای به وجود آمده بین قیمت تولید و عرضه گوشت قرمز در بازار مدیریت شده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس شورای تامین دام کشور گفت: علی‌رغم افزایش 60 درصدی تولید و عرضه گوشت قرمز سبک داخلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و افزایش واردات، قیمت این کالا در بازار کاهش نمی‌یابد و به نظر می‌رسد این امر کاملا مدیریت شده باشد.

 منصور پوریان با بیان اینکه در حال حاضر هر کیلوگرم دام سبک زنده از دامداران 37 هزار تومان خریداری می‌شود، اظهار کرد: قیمت عرضه گوشت گوسفندی در بازار از 90 هزار تومان تا 107 هزار تومان است.
وی ادامه داد: این فاصله عجیب قیمت تولید تا عرضه، در بازار گوشت دام سنگین نیز وجود دارد.
به گفته پوریان؛ قیمت خرید هر کیلوگرم دام زنده از پرواربندان گاو و گوساله 30 تا 32 هزار تومان است در حالی که قیمت عرضه آن در بازار از 80 هزار تومان تا به بیش از 90 هزار تومان می‌رسد.
گوشت قرمز
وی با تاکید بر اینکه برای پرواربندان دام سنگین، هزینه تولید و قیمت فروش سربه‌سر شده است، افزود: هزینه تولید هر کیلوگرم از دام‌های سنگین (گاو و گوساله) آماده عرضه برای دامداران 29 تا 30 هزار تومان تمام شده است.
پوریان فضای به وجود آمده بین قیمت تولید و عرضه گوشت قرمز در بازار را مدیریت شده دانست.
رئیس شورای تامین دام کشور گفت: بر اساس علم اقتصاد هرگاه عرضه بیش از تقاضا باشد کاهش قیمت محتمل خواهد بود، اما شاهد آن هستیم که بازار گوشت قرمز از این قانون پیروی نمی‌کند که نشان از مدیریت این فضا دارد.
پوریان انگشت اتهام را به سوی عرضه کنندگان نهایی گرفت و گفت: بدون شک بخشی از فاصله قیمتی تولید تا عرضه گوشت قرمز داخلی مربوط به عرضه کنندگان نهایی است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395