چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 15:20
کد خبر: 57454

اطلاعات تکميلي

  • با حضور مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری؛

کارگروه مشترک گردشگری ایران و اتریش برگزار می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دومین نشست کارگروه مشترک گردشگری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اتریش با هدف اجرایی نمودن مفاد تفاهم‌نامه امضا شده همکاری‌های گردشگری بین دو کشور از امروز، 22 خردادماه در شهر "وین" آغاز و با حضور مدیر‌کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تا 24ام ماه جاری تداوم خواهد داشت.

به گزارش روابط‌ عمومی معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری محمد ابراهیم لاریجانی، مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری به عنوان رییس هیات ایرانی کارگروه گردشگری ایران و اتریش، سرپرستی هیات اعزامی کشورمان را عهده دار است تا با برگزاری این نشست در "وزارت فدرال گردشگری و توسعه پایدار اتریش" در شهر"وین"، مسیر اجرایی نمودن مفاد تفاهم‌نامه امضا شده همکاری‌های گردشگری بین دو کشور تبیین و فاز عملیاتی مورد نظر تعیین شود.
همچنین در این نشست که خانم "آنجیلیکا لیدلر" مدیرکل بخش امور بین‌الملل گردشگری "وزارت فدرال گردشگری و توسعه پایدار اتریش" به عنوان رییس اتریشی این کارگروه مشترک دو کشور، سرپرستی هیات اتریشی را بر‌عهده دارد؛ قرار است همکاری در زمینه آموزش حوزه گردشگری به عنوان دستور کار دومین نشست کارگروه مشترک گردشگری دو کشور مورد بررسی قرار گیرد.
این رویداد منطبق بر پیشینه نقشه راه همکاری‌های ایران و اتریش که در ماه مارس 2016، در شهر وین مورد توافق و امضای نمایندگان دو کشور قرار گرفته است؛ تشکیل شده است. در این راستا 6 کارگروه مشترک برای پیگیری مفاد نقشه راه تعیین گردید که یکی از آنها کارگروه گردشگری بوده است. همچنین به دنبال تفاهم صورت گرفته در سال 2016 تا کنون موضوعاتی از جمله "امضای یادداشت تفاهم گردشگری میان دو کشور"، " تبادل بهترین شیوه‌ها در زمینه آمار" و " برگزاری کارگاه آموزشی حساب‌های اقماری" در دستور کار قرار گرفته است. همچنین در پی اقدامات صورت گرفته مذکور، موضوع تفاهم‌نامه همکاری امروز نیز به موضوع تبادل تجربیات حوزه آموزش گردشگری اختصاص یافته است.
علاوه بر این در روزهای آتی نیز بازدید از 3 مرکز آموزشی و دانشگاهی با هدف استفاده و بهره‌گیری از تجارب طرف اتریشی در آموزش به کارکنان و جوامع محلی صنعت گردشگری انجام می‌گیرد.
همچنین لازم به ذکر است از آنجاییکه محور اصلی این نشست موضوع آموزش است؛ "زاهد شفیعی" مدیر‌کل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز به ارائه و نمایش "توانمندی های ایران در حوزه آموزش گردشگری"، خواهد پرداخت.
گفتنی است نخستین نشست کارگروه گردشگری گفته شده در سال 2017، در تهران به میزبانی سازمان توسعه تجارت و در محل آن سازمان برگزار شده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395