چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 09:28
کد خبر: 57438

اطلاعات تکميلي

  • وزیر راه و شهرسازی:

چابهار میعادگاه حمل‌ ونقل ترکیبی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در چهارمین نشست شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در بررسی طرح جامع چابهار، ضمن اعلام این مطلب که مدیریت یکپارچه برای منطقه چابهار ضرورت دارد، گفت: چابهار کارکرد بین‌المللی داشته و فرامنطقه‌ای است، بنابراین باید به توسعه چابهار توجه ویژه داشته باشیم و این توسعه باید بر اساس نقشه راه و برنامه دقیق، انجام شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه توسعه‌های غیربرنامه‌ای که عملا به توسعه‌های تقاضامحور و غیررسمی منجر می‌شود، در شهر چابهار به هیچ‌عنوان پذیرفتنی نیست، افزود: سیاست وزارت راه و شهرسازی توسعه برنامه‌محور درچابهار است.
رییس شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران با یادآوری اینکه منطقه چابهار به‌عنوان هاب منطقه‌ای و شهر لجستیک در طرح جامع حمل و نقل معرفی شده و به تصویب رسیده است، خاطرنشان کرد: چابهار میعادگاه حمل‌ونقل ترکیبی است که مورد تاکید وزارتخانه ما قرار دارد. به همین دلیل، در طرح جامع چابهار، توجه توامان به فرودگاه، بندر، راه‌آهن و جاده و ارتباط موثر آن با شهر و ساکنان شهر ضرورت دارد.
چابهار

اسلامی افزود: کسب و کارهایی که در منطقه چابهار شکل می‌گیرد تابع قوانین سرمایه‌گذاری خارجی، مناطق آزاد و قانون توسعه سواحل مکران است. به همین دلیل منطقه چابهار، رشد متفاوتی را نسبت به سایر مناطق، تجربه خواهد کرد.
اسلامی تجدید نظر در طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار را الزامی عنوان کرد و افزود: سازمان بنادر و راه آهن با مدیریت معاونت حمل و نقل ظرف مدت سه ماه بازنگری طرح‌های توسعه‌ بنادر و راه آهن را انجام دهند و نتیجه به شورای‌عالی شهرسازی و معماری ارایه شود.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بندر چابهار یکی از ایستگاه‌های مهم تلاقی شرق- غرب و شمال- جنوب و نقطه آغاز و صفر کریدور شمال- جنوب است. به همین دلیل باید تلاش کنیم تا این منطقه لجستیکی مهم، سهم خود را در اقتصاد کشور و اقتصاد منطقه ایفا کند.
وی تاکید کرد: باید پیش‌بینی بلندپروازانه‌ای در خصوص چابهار داشته باشیم، جسورانه و قاطع پیش برویم تا بتوانیم به سهم واقعی خود دست یابیم و اجازه ندهیم عقب‌ماندگی‌ها به دلیل حرکت‌های ظالمانه استکباری، صهیونیستی و برخی عوامل مرتجع منطقه به طرق گوناگون بر ایران، اعمال و تشدید شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395