سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 15:44
کد خبر: 57419

برجام برای امنیت اروپا و جهان لازم است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

هایکو ماس در گفت‌وگویی با مثبت ارزیابی کردن سفر خود به منطقه از اجرایی شدن اینستکس در روزهای آتی ابراز امیدواری کرد.
 در ادامه بر لزوم حفظ برجام تاکید کرد: ما برای حفظ برجام تلاش می‌کنیم انتظار داریم که ایران هم به تعهدات خود پایبند باشد و بیشتر از میزانی که در توافق وجود دارد، اورانیوم را غنی نکند و اگر همه به تعهدات خودشان عمل کنند، در این صورت می‌توان توافق را حفظ کرد؛ برجام برای امنیت اروپا و جهان لازم است.

به نقل از میدل ایست مانیتور، «هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی اِی‌آر‌دی، با مثبت دانستن سفر به منطقه در مورد اینستکس و دستاوردهای این سفر گفت: امیدوار هستم که اینستکس در هفته‌های آینده اجرایی شود.
وی در ادامه گفت: طرف‌های اروپایی هر آنچه بتوانند انجام می‌دهند تا بدون آمریکا به تعهدات خود در توافق هسته‌ای عمل کنند.
وزیر امور خارجه آلمان در ادامه افزود: من در این سفر متوجه شدم که هیچ کدام از طر‌ف‌ها نمی‌خواهند که درگیری‌ها و تشدید تنش‌های موجود باعث آغاز جنگ شود. باید برای حل مشکلات گفت‌وگو کرد و زمان دیپلماسی است.
وی گفت: من به استکهلم می‌روم و آنجا با وزیر خارجه ژاپن ملاقات می‌کنم. چهارشنبه هم با آمریکایی‌ها مذاکره خواهم کرد. ما با هم گفت‌وگو می‌کنیم و می خواهیم تنش در منطقه را کاهش دهیم . درگیری نظامی در منطقه به یک فاجعه کامل منجر خواهد شد.
ماس در ادامه بر لزوم حفظ برجام تاکید و در این باره خاطرنشان کرد: ما برای حفظ برجام تلاش می‌کنیم انتظار داریم که ایران هم به تعهدات خود پایبند باشد و بیشتر از میزانی که در توافق وجود دارد، اورانیوم را غنی نکند و اگر همه به تعهدات خودشان عمل کنند، در این صورت می‌توان توافق را حفظ کرد؛ برجام برای امنیت اروپا و جهان لازم است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395