سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 08:51
کد خبر: 57372

صنعت رنگ بدنبال حفظ بازار داخلی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

لیلا ابوالفتحی

عصراقتصاد: یکی از فعالان حوزه تولید رنگ صنعتی اظهار کرد: به علت وجود مشکلات فراوان داخلی به صادرات فکر نمی کنیم و در پی حفظ بازار داخلی هستیم.

حسین چرزه، مدیر عامل شرکت چمن رنگ تهران در گفتگو با «عصر اقتصاد»، در مورد سهم تولیدات داخلی در بازار گفت: در بازار ایران، رنگ های الکیدی، اپوکسی اکرلیک و پلی اورتان خارجی موجود نیست و شرکت های قدرتمند داخلی اقدام به تولید و تامین نیاز داخلی می کنند و می توان بازار خوبی داشت؛ البته برای رقابت، سرمایه خوب و کیفیت بالا، لازم و ضروری است.
وی در مورد مواد اولیه مود نیاز صنعت رنگ توضیح داد: مقداری از مواد اولیه مورد نیاز ما مانند رزین ها، پودرهای زرد و کروم و ... تولید داخلی و دارای کیفیت خوبی هم هستند، اما پیگمنت ها(رنگدانه ها) همگی وارداتی هستند .
مدیر عامل شرکت چمن رنگ تهران در مورد تامین مواد اولیه وارداتی اظهار کرد: برای تامین مواد اولیه وارداتی مانعی وجود ندارد، اما افزایش چشمگیر قیمت ها مشکلات فراوانی ایجاد کرده است. ما خود مستقیما وارد کننده نیستیم و شرکت های بازرگانی وارد کننده با پروسه های مالی سنگینی مواجه هستند و این بر روی قیمت نهایی مواد به شدت تاثیر گذار است.
چرزه در مورد عدم ورود به مقوله صاراتی گفت: به علت وجود مشکلات فراوان داخلی به صادرات فکر نمی کنیم و حفظ بازار داخلی و رضایت مشتریان در اولویت فعالیت ماست.
این فعال صنعت رنگ در خصوص چالش ها و مشکلات این صنعت گفت: هر واحد تولیدی برای ادامه کار خود نیازمند تنخواه و مواد اولیه است. در زمینه تامین مواد اولیه، سرمایه در گردش این امکان را فراهم می کند، اما مشکل اصلی ما وصول مطالبات خود از مشتریان است که به علت مشکلات مالی، کاهش تولید و نبود نقدینگی، خریداران نمی توانند بدهی های خود را به موقع پرداخت کنند.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات ما، تامین مواد اولیه مرغوب است؛ زیرا کاملا بر کیفیت محصول نهایی تاثیر گذار است. از یک طرف باید استانداردها هم چنان حفظ شوند، از طرفی دیگر متاسفانه مشاهده می شود که با افزایش قیمت مواد اولیه از کیفیت محصول هم کم می شود و این مساله ما را دچار مشکل کرده است. اگر استانداردهای تولید رعایت نشود، موجب می شود یک سازه عظیم به مخاطره بیفتند.
چرزه، علت این کاهش کیفی محصول را پافشاری سفارش دهنده بر روی قیمت ، به قیمت رساندن محصول و حفظ بازار رقابتی عنوان کرد.
لازم به ذکر است که شرکت چمن رنگ تهران مجموعه صنعتی است که در تولید انواع رنگ ها از جمله آلکیدی، اپوکسی، کوره ای، اکریلیک، پلی اورتان، کلرکائوچو فعالیت خود را در سال 1375 آغاز نموده و در طی این سال ها پیوسته کوشیده است تا با بهره گیری از کادری مجرب و متعهد گام های موثری را در جهت پیشرفت و ارتقاء سطح کیفی در زمینه تولیدات مربوط بردارد.
از جمله اقدامات شرکت در جهت ارتقاء سطح کیفی محصولات گرفتن گواهینامه بین المللی مدیریت کیفیت ISO 9001 و تائیدیه استاندارد ملی ایران در تعدادی از محصولات تولیدی خود، همچون رنگ های زینک کرومات، زینک فسفات و پرایمرها است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395