یکشنبه, 19 خرداد 1398 ساعت 15:21
کد خبر: 57310

نیروگاه برق آبی زاینده‌رود با توان حداکثر تولید در مدار قرار گرفت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اعلام ذخیره 60 درصدی آب در مخزن سد زاینده‌رود گفت: نیروگاه برق‌آبی زاینده‌رود پس از 12 سال با توجه به افزایش دبی ورودی، افزایش حجم و ارتفاع آب سد، با توان حداکثر تولید در مدار قرار گرفت.

 "مسعود میر محمد صادقی" افزود: نیروگاه برق‌آبی سد زاینده‌رود از هشتم خرداد ماه با توان نامی 55 مگاوات ساعت در مدار تولید قرار گرفت.
وی با بیان اینکه توزیع آب کشاورزی تا نیمه دوم خردادماه ادامه دارد، خاطرنشان کرد: طبق برنامه ابلاغ‌شده از سوی شورای هماهنگی زاینده‌رود در بهمن‌ سال گذشته - قبل از بارندگی‌های سال جاری - آب تا بیستم خردادماه در زاینده‌رود جریان دارد و هر تغییری در این برنامه نیازمند تشکیل جلسه شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود است و تا این لحظه چنین جلسه‌ای برگزار نشده است.
وی افزود: روز گذشته حجم ذخیره آب در مخزن سد زاینده‌رود 747 میلیون متر مکعب گزارش شد و متوسط آب ورودی و خروجی سد به ترتیب 123 و 102 متر مکعب بر ثانیه بوده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان خاطرنشان کرد: سال گذشته حجم آب موجود در سد زاینده‌رود 321 میلیون مترمکعب و در بلندمدت هم یک میلیارد مترمکعب بوده است.
میر محمدصادقی با اشاره به بارش‌های اخیر در چلگرد که سرچشمه زاینده‌رود است، گفت: دو هزار و 140میلی‌متر بارش داشتیم و این وضعیت بسیار خوبی نسبت به سال گذشته است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان افزود: در شهر اصفهان تا امروز 140 میلی‌متر بارش داشتیم و نسبت به سال گذشته که 72 میلی‌متر و بلندمدت که 117میلی‌متر بوده به ترتیب حدود 49 و 16 درصد رشد داشته است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395