سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 11:48
کد خبر: 56732

پتروشیمی می‌تواند تمام مواد نفتی را تبدیل به مواد پتروشیمی کرده و صادر کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر طرح‌های شرکت صنایع ملی پتروشیمی گفت: با توجه به پشتیبانی دولت و هلدینگ‌های قوی که تشکیل شده پتروشیمی می‌تواند تمام مواد نفتی را تبدیل به مواد پتروشیمی کرده و صادر کند.

علی‌محمد بساق زاده ، درباره اینکه پتروشیمی چقدر می‌تواند به جای نفت در شرایط تحریم درآمدزایی کند، اظهار داشت: پتروشیمی صد در صد می‌تواند جای خالی نفت را در شرایط تحریم صادرات پُر کند.
وی افزود: در تحریم‌های گذشته، بنزین هم تحریم شد اما حالا این‌طور نیست چون به اندازه کافی و مازاد بر نیاز تولید می‌کنیم. اکنون باید پروژه‌های پتروپالایش را تعریف کنیم البته خود پتروشیمی‌ها این کار را انجام می‌دهند مثلا در جاسک پتروشیمی باختر یک پتروپالایش انجام می‌دهد، پتروشیمی تبریز و اصفهان هم در واقع پتروپالایش هستند.
مدیر طرح‌های شرکت صنایع ملی پتروشیمی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی می‌تواند تمام مواد بالادستی را تبدیل به مواد پتروشیمیایی کند، خاطرنشان کرد: قبلا پتروشیمی‌ها در NGLها دخالتی نداشتند، اما اکنون بالادست، NGLها را پتروشیمی‌ها انجام می‌دهند. با توجه به پشتیبانی دولت و هلدینگ‌های قوی که تشکیل شده پتروشیمی می‌تواند تمام مواد نفتی را تبدیل به مواد پتروشیمی کرده و صادر کند.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395