پنج شنبه, 26 ارديبهشت 1398 ساعت 23:00
کد خبر: 56519

اطلاعات تکميلي

  • تخت روانچی:

ما علاقه ای به تشنج یا تنش در منطقه خود نداریم اما برای دفاع از خودمان آماده هستیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، جنگ را گزینه ایران ندانست و گفت: ما علاقه ای به تشنج یا تنش در منطقه خود نداریم اما برای دفاع از خودمان آماده هستیم.

مجید تخت روانچی صبح پنج شنبه به وقت محلی در گفت و گو با رادیو سراسری آمریکا (ان پی آر)، این مطلب را مطرح کرد و افزود: باید بگویم که ما به افزایش تنش در منطقه علاقمند نیستیم چرا که اگر هر چیز اشتباهی رخ دهد، همه اعم از ایران، آمریکا و همه کشورهای منطقه بازنده خواهند بود.
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد اضافه کرد: ما به جنگ علاقه نداریم، برنامه ریزی هم نمی کنیم و جنگ گزینه ای برای ایران نیست اما همزمان باید برای هر گونه اقدام علیه نیروهایمان، حاکمیت و تمامیت ارضی ایران آماده باشیم.
تخت روانچی با تاکید بر اینکه هوشیار هستیم و هرکار ممکنی را برای کاهش تنش در منطقه انجام می دهیم، اظهار کرد: متاسفانه افراد خاصی در واشنگتن و منطقه ما هستند که به افزایش تنش علاقمندند و منطقه را تحریک می کنند اما من معتقدم منافع همه در این است که از اینگونه رخدادهای احتمالی جلوگیری کنند.
وی به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد که فرمودند ایران مایل به درگیری نیست و افزود: ما قصد نداریم چیزی را برای درگیری فراهم کنیم. این چیزی است که در بالاترین سطح نظام ما گفته شده است.
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: ما باید خودمان را برای اقدامات دفاعی آماده کنیم. ما علاقه ای به تحریک و انجام هرکاری که به تهاجم تعبیر شود، نداریم اما در عین حال این حق را داریم که برای دفاع از خودمان آماده باشیم.
سفیر ایران در سازمان ملل متحد درباره عکس ادعایی نیویورک تایمز مبنی بر تجهیز قایق های ایرانی به سلاح، گفت: ما باید خودمان را آماده کنیم، نمی توانم درباره آمادگی نظامی در ایران صحبت کنم اما آنچه که می توانم بگویم این است که تمام این اتهامات، بخشی از یک یا چند ادعاهای جعلی است که علیه ایران مطرح می شوند تا برای چیزی شبیه درگیری یا جنگ آماده سازی کنند.
تخت روانچی درباره تصمیم های ایران برای خروج از برخی محدودیت های برجام افزود: این اقدام علیه توافق هسته ای نیست، در واقع ما دقیقا برای حفظ برجام این کار را کرده ایم. این اقدام بر اساس بندهای 26 و 36 برجام است.
وی خاطرنشان کرد: این اقدام، بر اساس حقوق ما است که تعهداتمان را کاهش دهیم تا اقدامات خاصی را که در گذشته انجام می دادیم را انجام ندهیم. این حقوق ما است که مطابق با توافق هسته ای عمل کنیم.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395