دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 ساعت 14:31
کد خبر: 56390

وزیر کار: یک میلیون و 90 هزار شغل ایجاد خواهد شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر کار از ایجاد یک میلیون و 90 هزار شغل خبر داد و گقت که پس از تصویب  این طرح در شورای عالی اشتغال اختصاص می‌یابد.

محمد شریعتمداری روز دوشنبه در نخستین جلسه کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: نشست امروز مقدمه نشست شورای عالی کار است که پس از جمع بندی و نهایی شدن برنامه‌های اشتغال امسال در آینده نزدیک در نشست شورای عالی اشتغال با حضور رئیس جمهوری به تصویب می‌رسد.
وی افزود: در این نشست جمع بندی کلی از عملکرد برنامه‌های اشتغال دستگاه‌هایی اجرایی در سال گذشته ارائه شد و بر اساس گزارش ها با وجود فشارهای ظالمانه، سیاست‌های اشتغالزایی، سیاست‌های خوبی بوده است. 
شریعتمداری ادامه داد: سال گذشته در حوزه کشاورزی و گردشگری میزان اشتغالزایی روند معقولی را طی کرده و در بخش کشاورزی 86 هزار شغل ایجاد شده است. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: همچنین در بخش گردشگری، با ایجاد مراکز جدید گردشگری و قالب‌های مختلف همچون بوم گردی پیشرفت‌های خوبی داشتیم و 200 هزار شغل در این زمینه ایجاد شده است.
شریعتمداری گفت: امسال نیز برنامه‌ ای با مشارکت تمام دستگاه‌ها در دبیرخانه شورای عالی اشتغال تهیه شده است و از محل اعتبارات عمومی 2500 میلیارد تومان در قالب تبصره 18 قانون بودجه 98 کل کشور به عنوان یارانه سود تسهیلات برای آن در نظر گرفته شده است 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همچنین 25 هزار میلیارد تومان نیز از محل تسهیلات بانکی و صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در سال 1398 اختصاص می یابد. 

وزیر کار

وی تاکید کرد: شورای عالی اشتغال باید در زمینه مدیریت واردات کالاهای مشابه داخلی نیز دقت لازم را داشته باشد تا بتوانیم با رونق تولید، اشتغال را تثبیت و توسعه دهیم. 
شریعتمداری افزود: برای توسعه اشتغال باید از ظرفیت مالیات برای توسعه مشاغل استفاده کنیم و سیاست های مالیاتی باید تولید محور و اشتغالزا باشد. 
عضو کابینه دولت دوازدهم اظهار داشت: در کنار برنامه های ایجاد اشتغال باید نظارت دقیق بر اجرای طرح ها در دستور کار قرار گیرد و از نظارت مردمی هم استفاده کنیم. 
وی افزود: در این خصوص روز گذشته برای شفاف سازی به انتشار اسامی همه دریافت کنندگان تسهیلات 4، 6 و 10درصد اشتغال روستایی اقدام کردیم تا مشخص شود چه افرادی برای ایجاد چه مشاغلی و در کدام استان ها تسهیلات دریافت کرده اند. 
شریعتمداری گفت: از مجموع 1.5میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی، تاکنون بیش از هفت هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ‌های 4، 6 و 10 درصد بین متقاضیان توزیع شده است. 
به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، 136 هزار شغل در اختیار مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گرفته و این امر موجب شده تا 90 هزار نفر از مددجویان مستقل شوند و علاوه بر آن یادداشت تفاهمی بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت امور خانواده ریاست جمهوری برای ایجاد اشتغال 6 هزار زن امضا شده است.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395