شنبه, 21 ارديبهشت 1398 ساعت 10:01
کد خبر: 56257

اطلاعات تکميلي

  • در گفت وگو با کارشناسان مسکن تاکید شد

ظرفیت بخش خصوصی برای ساخت و ساز در کشورهای همسایه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصاددر سال هایی که بازار ساخت و ساز در ایران رکود را به دلایلی تجربه می کند و صنعت های وابسته به این بازار تعطیل یا نیمه تعطیل شده اند و با توجه به اینکه 175 شغل کلیدی به مسکن بستگی دارد می توان از ظرفیت دیگر کشورها استفاده کرد.

در سال گذشته اعلام شد برنامه ریزی صورت گرفته تا ایران  200 هزار واحد مسکونی را در قالب شهرک سازی در سوریه بسازد و برای حضور از ظرفیت بخش های خصوصی و شرکت های دارای صلاحیت استفاده می شود .
محمد اسلامی، وزیرراه و شهرسازی معتقد است که عامل تحرک فعالیت‌ها در جمهوری اسلامی ایران، بخش خصوصی است.
به گفته اسلامی شرکت های قدرتمندی در ایران هستند که تجربه های زیادی در زمینه اجرای زیرساخت ها یی همچون راه آهن و پل ، فرودگاه و.... و مجموعه هایی که انبوه ساز هستند برای همکاری با کشورها  آمادگی کامل دارند.
ایران با حضور در نمایشگاه های تخصصی صنعت ساختمان از جمله  نمایشگاه صنعت ساختمان اربیل عراق در سال جاری به ارایه خدمات و تبادل اطلاعات پرداخت و بازسازی عراق، تقاضای عظیمی را برای متخصصین ساخت و ساز و سرمایه گذاری خلق کرده است. توسعه املاک ، صنایع ساخت و ساز و مصالح ساختمانی، همگی نیاز به سرمایه گذاری دارند.
پیش از این ابوالفضل کدخدازاده، نایب رئیس هیأت مدیره تعاونی توسعه سازه فولاد ایرانیان درباره راهکار برون رفت از این شرایط به عصر اقتصاد گفته بود که صنعت ساختمان در بخش مسکونی، تجاری، ورزشی و تفریحی می تواند به تولید کمک کند. در شرایط کنونی که تولید در درجه چندم اهمیت کشور است کسی به فکر ایجاد کارخانه و تولید نیست بلکه سفته بازی و دلالی رونق دارد.
کدخدازاده درباره نحوه برون رفت از شرایط فعلی نیز توضیح داد که صادرات می تواند صنعت ما را از شرایط بحرانی خارج کند و دولت می تواند در کشورهایی مانند عراق ، سوریه و قطر که نفوذ دارد واحدهای تولیدی کشور را به عنوان واحد پیشران در صنعت فولاد و سیمان در فرودگاه‌ها، اماکن ورزشی، مال‌های بزرگ و ... معرفی کند.
در همین راستا احمد رضا جوکار، نائب ‌رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان ایران در گفت و گو با عصر اقتصاد در خصوص ساخت وساز در کشورهای همسایه براین باور است که بخش خصوصی توانایی این فعالیت را دارد و دولت باید در قالب صدور ضمانت نامه ها و پیگیری مطالبات از حقوق این مجموعه حمایت کند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395