شنبه, 14 ارديبهشت 1398 ساعت 09:54
کد خبر: 55981

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل شرکت راه آهن به عصر اقتصاد اعلام کرد:

معامله برد- برد دولت و بخش خصوصی در راه آهن

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

 

سجاد عسگری

عصراقتصاد
:
 سعید رسولی در خصوص تعامل این مجموعه با بخش خصوصی گفت: سیاست های شرکت راه آهن در راستای برنامه های دولت، به حمایت از بخش خصوصی و توسعه سرمایه گذاری های بخش غیر دولتی معتقد است.

قوانین و مقررات ایران در همین راستا جهت گیری شده است و از ظرفیت قانونی بسیار بالایی برای جلب مشارکت بخش خصوصی برخودار هستیم.
ضرورت تغییر انتظارات از بودجه سالانه به سمت سرمایه بخش خصوصی
مدیرعامل شرکت راه آهن ادامه داد: باید  دیدگاهمان را  نسبت به بودجه اصلاح شود و با جذابیت در عرصه سرمایه گذاری برای بخش خصوصی به سمت توسعه بخش غیر دولتی حرکت شود و این فرایند نیازمند ابزار و الزاماتی است که باید فراهم شود
تغیرر مکرر سیاست ها بخش خصوصی را نگران کرده است
رسولی  در خصوص مداخلات بخش دولتی در حوزه بخش غیر دولتی معتقد است : تغییر مکرر و مستمر سیاست ها و دستورات بخشنامه ها برای بخش خصوصی نگران کننده بوده و مشکلاتی را برای آنها بوجود می آورد. همچنین حوزه دولت باید ثبات در سیاست و امنیت را برای سرمایه گذاری فراهم کند که در راه آهن جمهوری اسلامی این موضوع حایز اهمیت است.
 وی ادامه داد : در اولین روزهای بعد از انتصاب اینجانب با شرکت های فعال غیر دولتی جلسه گذاشته و سیاست ها به صورت شفاف به آنها ابلاغ شد.
در مسیری با بخش خصوصی تعامل خواهیم داشت که برای هردو طرف معامله برد_برد ایجاد شود و از حضور بخش غیر دولتی در حمل  و نقل ریلی تشکر می کنم.
معاون وزیر دولت دوازدهم درخصوص همایش فرصت سرمایه گذاری و تامین مالی ریلی و نتایج آن  که در سال گذشته برگزار شد، اظهار کرد: مشوق هایی در آن همایش مطرح  و در  سایت شرکت راه آهن هم جهت اطلاع رسانی بارگزاری شد. بسته ها فعال و عملیاتی شده است و اکثر شرکت ها از این ظرفیت ها استفاده کرده اند و نتیجه مثبت بوده است.
وی ادامه داد: با استفاده از مشوق هایی که برای بخش خصوصی در نظر گرفته ایم تعداد زیادی واگن و لوکوموتیو به شبکه ریلی تزریق شد  و ظرفیت ارزشمند ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید مورد استفاده واقع شد واولین قرار داد آن فعال گردید و درصدد توسعه این محرک ها هستیم.
لازم به ذکر است یکی از نقش های مهم راه‌ آهن در جذب سرمایه ، فراهم کردن بستر تعامل بین فعالان صنعت و سرمایه گذاران و سایر تامین کنندگان مالی از جمله سیستم بانکی، تامین کننده مالی خارجی، بازار سرمایه و صندوق توسعه ملی است.
و به همین دلیل تلاش می شود در این همایش، جزئیات طرح ها و مشوق های سرمایه گذاری در توسعه خطوط ریلی کشور تشریح شود.
بر اساس قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی کشور، سهم حمل و نقل ریلی در جابجایی بار باید به  30 و در جابجایی مسافر به 20 درصد کل کشور برسد و این امر، مستلزم وضع و تشریح قوانین حمایت از سرمایه گذاران و نیز ، تشویق سرمایه گذاران به حضور در این بخش به عنوان یکی از پیشران های توسعه صنعت ترانزیت و حمل و نقل کشور است.
محمد اسلامی ، وزیرراه و شهرسازی طی حکمی در فروردین 98 طی  حکمی سعید رسولی را به پیشنهاد خود و مصوبه مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده به سمت معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395