سه شنبه, 10 ارديبهشت 1398 ساعت 17:30
کد خبر: 55909

تشکیل کمیته مشترک راهبردی آب ایران و آلمان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل گفت: کمیته مشترک راهبردی آب ایران و آلمان مقرر کرد تا در شاخه‌های مشخص آب و برق کمیته‌های فعالی با کشورهای اروپایی ایجاد شود.

فرهاد یزدان‌دوست افزود: کمیته مشترک راهبردی آب ایران و آلمان در قالب زیر مجموعه همکاری با کشورهای اروپایی به منظور توسعه فعالیتها در این بخش تشکیل و نخستین جلسه آن امروز برگزار شد.
«فرهاد یزدان‌دوست »خاطرنشان ساخت: بخش آب و برق وزارت نیرو از دیرباز با مجموعه‌های اروپایی به ویژه با متخصصان آلمانی فعالیت‌های مشترک زیادی در دستور کار داشته‌اند، بدین منظور در جهت توسعه فعالیت‌ها و نتیجه بخشی فعالیت‌های گذشته مقرر شده است تا در شاخه‌های مشخص آب و برق کمیته‌های فعالی با کشورهای اروپایی ایجاد شود.
ایران و آلمان
وی اضافه کرد: یکی از کمیته‌های فعال در این بخش مربوط به کمیته همکاری‌های در زمینه آب با کشور آلمان است که سال گذشته مسئولیت راهبری کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و آلمان به وزارت نیرو سپرده شده و فعالیت‌های مربوطه نیز افزایش یافته تا بتوان این کمیته‌ها را با یک برنامه‌ریزی جدید پیش برد.
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل خاطرنشان کرد: انتظار می رود در آینده فعالیت‌های ایران و آلمان در این بخش روند رو به رشدی داشته باشد و در این نشست نیز ضمن بررسی فعالیت‌های انجام شده گذشته و شرایط موجود طرح‌ها، در حال بررسی پروژه‌های جدید میان 2 کشور هستیم.
وی تصریح کرد: اکنون پشتیبانی دو کشور از نوع فعالیت‌های انجام شده و کسب حمایت‌ها از اتحادیه اروپا در دستور کاراست و امید می رود مجموعه‌ پروژه‌های بررسی شده که با همکاری مدیران ارشد آب ایران و آلمان به توافق خواهد رسید، راهگشای فعالیت‌های بسیار بیشتر دو کشور در زمینه همکاری‌های آبی باشد.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395