شنبه, 07 ارديبهشت 1398 ساعت 11:03
کد خبر: 55680

نرخنامه‎های ارائه خدمات رایانه‌ای فعلا بدون تغییر است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: رئیس اتحادیه صنف فن‎آوران رایانه تهران در مورد نرخنامه‎های ارایه خدمات کالاهای رایانه‎ای گفت: نرخنامه‎ها به دلیل رکود و کاهش فروش کالا در بازار رایانه فعلا بدون تغییر است.

سیدمهدی میرمهدی رئیس اتحادیه با بیان اینکه برخی از همکاران به مصرف‌کنندگان خدمات ارائه کرده و هزینه خدمات خود را کمتر از نرخ مصوب اتحادیه دریافت می‎کنند، افزود: زیرفروشی کالا و خدمات نیز همانند گرانفروشی به صنف لطمه می‎زند. در عین حال فروشنده مجبور است بر اساس تعرفه سازمان امور مالیاتی مالیات پرداخت کند؛ بنابراین از اعضای صنف رایانه می‎خواهیم بر اساس نرخ مصوب شده اتحادیه خدمات خود را عرضه کنند تا در بازرسی‎ها و  پرداخت مالیات دچار مشکل نشوند.هرچند یکی از بزرگترین مشکلات صنف مالیات است.
وی در مورد وضعیت بازار رایانه در سال جدید گفت: از سال گذشته رکود بسیار شدیدی بر بازار رایانه حاکم شده است که در سال جدید به دلیل جاری شدن سیل در استان‎های کشور و کاهش خرید استان‎های دیگر از تهران، این رکود به مراتب بیشتر به چشم می‎خورد و باعث شده برخی از فعالان از صنف خارج شوند.
میرمهدی تصریح کرد: کالاهای حوزه رایانه عمدتا وارداتی هستند و واردکنندگان مجبورند با نوسان نرخ دلار همگام باشند تا متضرر نشوند؛ اما با این وجود تاکنون افزایش قیمتی در صنف نداشتیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395