دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 15:00
کد خبر: 55545

کسری واحد مسکن مهر حل شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه خوشبختانه مشکل کسری واحدها در مسکن مهر پردیس برای 6400 متقاضی حل شده است گفت: 15 هزار واحد مسکن امید در پردیس ساخته می‌شود

مهدی هدایت در نشست خبری صبح امروز با بیان اینکه تعداد مسکن مهر در شهر جدید پردیس 82 هزار واحد است که تاکنون 30 هزار واحد آن به افتتاح رسیده است، گفت: 40 هزار واحد هم در دست ساخت است و به مردم تحویل داده می‌شود.
وی افزود: برای شش هزار کسری واحد هم برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده و عملیات ساخت آن آغاز شده است. همچنین مسائل حقوقی سه هزار واحد دیگر رفع و ساخت این واحدها هم آغاز شده است. این سه هزار واحد و 6 هزار واحدی که کار ساخت آنها اخیرا آغاز شده در سال 99 تحویل داده می‌شوند.
وی با بیان اینکه مشکلات شرکت کوزو که ساخت 33 هزار و 300 واحد مسکن مهر بر عهده این پیمانکار بوده رفع شده است، ادامه داد: اخیرا قراردادهای پنج برگی با کوزو را منعقد کردیم و مراحل نهایی زون پنج کوزو آغاز شده است و بعد از این منطقه تحویل زون یک کوزو آغاز می‌شود و در نهایت زون چهار شمالی و زون دو، سه کوزو تا پایان سال 98 تحویل می‌شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس اظهارداشت: همچنین روند اجرای ساخت و ساز در فازهای پنج و نه سریعتر انجام می‌شود و توانسته‌ایم از منابع شرکت برای محوطه سازی زیرسازی و زیرساخت‌های مسکن مهر استفاده کنیم و امروز آماده سازی فاز پنج و نه و هشت از محل منابع شرکت آغاز شده است. بخشی از زیرساخت‌ها توسط قرارگاه خاتم الانبیا در حال انجام و احداث است.

کسری واحد در مسکن مهر پردیس حل شد

هدایت با اشاره به رفع مشکل کسری واحد در مسکن مهر پردیس گفت: چیزی حدود 6400 نفر در سال 91 در سایت برای خرید مسکن مهر پردیس اقدام کردند اما واحدی برای عرضه به این افراد وجود نداشت و این افراد بلاتکلیف بودند.
هدایت ادامه داد: خوشبختانه با موافقیت وزیر راه و شهرسازی توانستیم ظرفیتی را در پردیس ایجاد کینم که کسری واحد برای 6400 واحد متقاضی رفع شود معارض زمین با ظرفیت ساخت 3300 واحد مسکونی در فاز هشت پردیس رفع شد و با رفع توقیف این زمین امکان ساخت 3300 واحد برای جبران کسری وجود دارد و در حال حاضر 3 هزار نفر در مرحله انتخاب واحد هستند و تا خرداد ماه برای سه هزار متقاضی دیگر هم ظرفیت ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین مشکلات برای قراردادهای پنج برگی هم حل شده است و تا پایان خردادماه قراردادهای پنج برگی به مالکان تحویل داده می‌شود.

آغاز عملیات اجرایی متروی پردیس از امسال

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با تاکید بر اینکه خوشبختانه امسال هیچ مشکلی در بوجه برای اجرای مسکن مهر پردیس وجود ندارد گفت: یکی از مهمترین نکات در برنامه بودجه امسال این است که دولت اجازه استفاده از منابع شرکت عمران در ساخت وساز مسکن مهر پردیس به ویژه در بخش زیرساخت‌ها و محوطه‌سازی‌ها را داده است.
وی ادامه داد: تا سال گذشته امکان تخصیص غیر برای ساخت و ساز در این پروژه وجود نداشت که خوشبختانه امسال این مشکل رفع شد.
هدایت گفت: طبق قانون برنامه بودجه امسال از محل ترهین اراضی پردیس در نزد بانک عامل می‌توان از تسهیلات آن بانک استفاده کرد و این منابع جدید را می‌توانیم صرف تکمیل مسکن مهر کنیم.
وی تاکید کرد: البته سازمان برنامه باید هر چه سریعتر آیین‌نامه اجرایی آن را تدوین کند تا بتوانیم از این فرصت هم برای تکمیل مسکن مهر استفاده کنیم.
مدیر عامل شرکت عمران پردیس با اشاره به پروژه متروی تهران – پردیس گفت: خوشبختانه بودجه لازم برای ساخت این پروژه دیده شده است و نقشه‌های متروی پردیس در حال نهایی شدن است و امسال با حضور قرارگاه خاتم الانبیا عملیات اجرایی متروی پردیس آغاز می‌شود.

احداث 15 هزار مسکن امید در پردیس

هدایت با بیان اینکه ساخت مراکز محلات را در دستور کار قرار داده‌ایم گفت: پکیج هزار میلیارد تومانی در بخش توسعه مراکز محلات با حضور بخش خصوصی آماده کلنگ‌زنی داریم که به زودی با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ آن به زمین می‌خورد.
وی از ساخت 15 هزار مسکن امید در پردیس خبر داد و گفت: وزیر راه و شهرسازی ساخت 400 هزار واحد مسکونی را در دستور کار خود قرارداده است که قرار است 200 هزار واحد آن در شهرهای جدید احداث شود سهم شهر جدید پردیس از این پروژه 15 هزار واحد است که نام آن را مسکن امید گذاشته‌ایم.
وی ادامه داد:‌عملیات اجرایی شش هزار واحد مسکن امید آغاز شدها ست که در سایت 97 هکتاری فاز چهار و هشت انجام می‌شود.

واگذاری عرصه مسکن مهر به مالکان

هدایت با بیان اینکه عرصه واحدها به مالکان مسکن مهر واگذار می‌شود گفت: در راستای حمایت از مالکان واگذاری عرصه و عیان واحدهای مسکن مهر به مالکان آغاز شده است که به غیر را تخفیقاتی که در برنامه بودجه آمده است شرکت عمران هم 15 درصد تخفیف در واگذاری عرصه به مالکان اولیه ارائه می‌دهد و عرصه به یک پنجم قیمت به مالکان ارائه خواهد شد.
وی افزود: در فاز 11 کوزو با اعمال تخفیف‌ها قیمت عرصه متناسب با مساحت بنا و حق عرصه بین 19 تا 25 میلیون تومان است.
وی تاکید کرد: به طور قطع واگذاری عرصه باعث افزایش قیمت مسکن مهر پردیس خواهد شد و آنهایی که واحدشان از 99 ساله به خود مالکی تبدیل شده ارزش افزوده بیشتری را کسب می‌کنند.
وی ادامه داد: البته زمانی که مالک اولیه بخواهد واحد خود را به فروش بگذارد خریدار باید مابه‌التفاوت تخفیف 15 درصدی در عرصه را به شرکت عمران پرداخت کند و این تخفیف فقط شامل مالک اولیه می‌شود.

وجود دو هزار دلال مسکن در پردیس

هدایت با بیان اینکه متاسفانه گروه‌های مجازی برای ناامید کردن مالکان مسکن مهر پردیس ایجاد شده‌اند گفت: این گروه‌ها با هدف ناامید مالکان مسکن مهر پردیس ایجاد شده‌اند تا بتوانند مسکن مهر پردیس را با کمترین قیمت خریداری کنند. متاسفانه 70 الی 80 درصد واحدهای مسکن مهر از دست مالکان اولیه و گروه‌های هدف خارج شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت‌ها در مسکن مهر پردیس در حال واقعی شدن است و توسعه من به مالکان این است که به هیچ وجه اقدام به فروش واحد خود نکنند.
هدایت تاکید کرد: متاسفانه دو هزار دلال سرپایی در این منطقه حضور دارند و و نسبت به خرید و فروش مسکن اقدام می‌کنند و امروز که قیمت‌ها در پردیس در حال واقعی شدن است همین افراد باعث افزایش قیمت نجومی مسکن در پردیس شدند که ما با افزایش قیمت نجومی هم مخالف هستیم.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: هر چند که با افزایش قیمت نجومی در مسکن مهر پردیس مخالف هستیم و با فروش واحدها زیر قیمت واقعی هم مخالفیم و از واقعی شدن قیمت‌ها استقبال می‌کنیم.
هدایت تاکید کرد: قیمت برخی از خانه‌ها در شهر جدید پردیس با قیمت مسکن در شمال شهر تهران برابری می‌کند و این نشان می‌دهد که قیمت‌ها در پردیس در حال واقعی شدن هستند.

تحویل 40 هزار مسکن مهر پردیس در سال جاری

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از تحویل 40 هزار مسکن مهر پردیس در سال جاری خبر داد و گفت: پنج هزار واحد آماده افتتاح است و به زودی با حضور وزیر راه و شهرسازی این واحدها افتتاح می‌شوند.
وی ادامه داد: از تمام دستگاه‌های خدمات رسان تقاضا داریم هر چه سریعتر نسبت به انشعابات از جمله برق، آب و گاز اقدام کنند تا بتوانیم واحدها را با تمام زیرساخت‌ها به مردم تحویل دهیم.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395