چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 22:53
کد خبر: 55440

اسلامی: تسهیلات سازندگان مسکن در تهران 100 میلیون تومان  است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

عصراقتصادوزیر راه و شهرسازی گفت: واگذاری زمین، صدور مجوز و تسهیلات 60 درصدی به سازندگان مسکن داده می شود که در تهران این رقم از 60 به 100 میلیون تومان افزایش یافته است که سهم وام دریافتی را سازنده می تواند به خریدار منتقل کند.

محمد اسلامی درباره اولویت های مسکن سال 98 گفت: اولویت برنامه امسال، همانند سال 97 تکمیل واحدهای مسکن مهر و احداث 400 هزار واحد مسکونی است که برای شهرهای مختلف شروع شده و تلاش می شود در سالهای 98 و 99 بهره برداری و به مردم منتقل شود.
وی افزود: علاوه بر واگذاری زمین، جلب اعتماد انبوه سازان و سازندگان برای کارهای مشارکتی در بخش مسکن دنبال می شود.
اسلامی اظهار کرد: گام دوم افزایش ارایه تسهیلات به سازندگان برای امسال در دستور کار قرار دارد، برای اینکه اعتقادی به افزایش وام خرید مسکن وجود ندارد، زیرا آثار تورمی این موضوع به قشر و جامعه هدف کمکی نمی کند، اما اعطای تسهیلات به سازندگان، انگیزه برای کارهای مشارکتی بیشتر می شود.
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی افزود: گام بعدی ما بازار تعهدی مصالح است که کارت اعتباری آن را با مشارکت بانک مسکن و بنیاد مسکن بزودی عملیاتی می شود تا سازندگان بتوانند این تسهیلات را دریافت و این اقدام کمکی به قیمت تمام شده مسکن است
واگذاری زمین برای سیل زدگان لرستان کلید خورد
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: واگذاری زمین و بازسازی مسکن سیل زدگان پلدختر و معمولان در استان لرستان آغاز شد و تاکنون 179 هزار واحد مسکونی آسیب دیده از سیل که در بستر رودخانه بودند، شناسایی شدند.
اسلامی درباره بازسازی مسکن سیل زدگان در جمع خبرنگاران افزود: بارش باران برکت الهی است که سرزمین خشک ما پر آب کرد، اما بروز سیل موجب آسیب دیدگی برخی از افراد شد که اکنون بازسازی ها در این مناطق شروع شده است.
وی اظهار کرد: براساس طرح جامع، شهرهایی که آسیب دیدند و رودخانه دارند، کنترل بیشتر را آغاز کردیم که با مطالعات هیدرولوژی و بازبینی دوره بازگشت 200 تا 500 ساله ای که سیل داشته آن را مورد توجه قرار داده تا حریم رودخانه ها رعایت شود.
وی تصریح کرد: مردمی که در بستر و حریم طغیانی رودخانه ها ساکن بودند، شناسایی و به اراضی جدید و امن منتقل می شوند که از تعداد 179 هزار واحد آسیب دیده بیش از 70 هزار واحد باید احداث و بیش از 100 هزار واحد بازسازی شود که همین امر موجب اشتغالزایی در این مناطق شده است.
اسلامی افزود: ظرفیت کشور در تامین مصالح ساختمانی وسیع است و بازسازی مناطق سیل زده موجب افزایش قیمت مصالح ساختمانی نمی شود.
احداث دسترسی جاده پلدختر - خرم آباد
وزیر راه و شهرسازی درباره راه سازی جاده های تخریب شده ناشی از سیل هم گفت: جاده ها، پل ها ، تونل های تخریب شده ناشی از سیل متناسب با تخصیص اعتبارات دولت بازسازی می شود، اکنون میزان خسارت ها و براورد اولیه به دولت ارایه شده که با تخصیص، پروژه ها شتاب می گیرد.
وی اظهار کرد: مهمترین پروژه راه سازی در استان لرستان، پلدختر - خرم آباد است که از 108 کیلومتر 40 کیلومتر آن در اثر سیل تخریب شده که از این میزان حدود 28 کیلومتر قابل بازسازی و برای 12 کیلومتر پیمانکاران در حال ارزیابی هستند تا با انفجار بتوانیم پیش برویم و راه دسترسی ایجاد شود، درعین حال، کنار آن جاده تکمیلی، تونل و پل ساخته خواهد شد.
اسلامی ادامه داد: اکنون در بازسازی راه ها نیز هشت پل بزرگ با دهنه های 40 تا 80 متر بر روی رودخانه های کشکان و سیمره مرز ایلام و لرستان در حال حمل و نصب است که یکی پس از دیگری نصب خواهند شد.
 
 
 
 

رسانه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط