چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 22:45
کد خبر: 55439

اطلاعات تکميلي

  • وزیر بهداشت اعلام کرد

 تا کنون اپیدمی بیماری واگیر در مناطق سیل زده نداشتیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد؛ وزیر بهداشت گفت: به جرأت می‌گویم که برخلاف همه فشارهایی که به همکارمان در مناطق سیل زده وارد شد، اما خوشبختانه با برنامه ریزی منسجم ما هیچ ایپدیمی قابل توجهی را در مناطق آسیب دیده نداشتیم و موارد پراکنده را به سرعت مهار کردیم.

سعید نمکی در حاشیه جلسه امروز هیان دولت در جمع خبرنگاران افزود: در مورد بیمارهای پوستی که به علت نبود حمام در اردوگاه ها وجود دارد، همکاران‌مان در حال جبران کردن هستند و با کمک دستگاه های ذیربط که مسئولیت احداث حمام های موقت را دارند، به این موضوع پرداخته اند.
وزیر بهداشت تاکید کرد: همچنین همکاران‌مان به جمع آوری مردار و لاشه حیوانات تلف شده و سم پاشی ها مشغول هستند و امیدواریم بتوانیم که این مسیر را ادامه دهیم تا این افتخار را که هیچ اپیدمی در مناطق سیل زده نداشتیم را حفظ کنیم.
نمکی گفت: بیش از ۵۰۰ مرکز درمانی وزارت بهداشت در جریان سیل اخیر آسیب دیدند که برای ترمیم آن‌ها منابعی از دولت دریافت می‌کنیم.
وی ادامه داد: بیش از ۵۰۰ مرکز درمانی ما در جریان سیل اخیر آسیب دید که برای ترمیم آن‌ها منابعی از دولت می‌گیریم و در ماه‌های آینده مرمت و بازسازی آن را آغاز می‌کنیم.
وزیر بهداشت ادامه داد: عمدتاً مصوبات امروز در مورد بودجه سال ۹۸ و ضوابط اجرایی آن بود.
نمکی همچنین تصریح کرد: قرار شد قسمتی از هزینه‌های جبران خسارات سیل را از سر جمع ردیف‌های بودجه‌ای وزارتخانه‌های مختلف تامین کنند که آقای نوبخت نیز در این زمینه پیگیر موضوع هستند، اما این اتفاق قرار نیست اثرات نامطلوب به خدمت رسانی در وزارت بهداشت و طرح تحول سلامت داشته باشد و ما این طرح را با قدرت ادامه می‌دهیم و به حمایت از بیماران خاص، ماندگاری کادر پزشکی در نقاط محروم و کاستن از پرداخت هزینه های کمرشکن بستری در شرایط تحریم، از جیب بیمار خواهیم پرداخت.

رسانه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط