چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 12:53
کد خبر: 55435

لزوم توانمندسازی نیروی کار و افزایش بهره‌وری در شرایط تحریمی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: رییس مرکز کار ایران گفت: سختی شرایط تحریم هشداری برای کارفرمایان و فعالین اقتصادی است تا از طریق آموزش مهارت‌های لازم و توانمندسازی نیروی کار موجب افزایش بهره‌وری تولید و عملکرد خود باشند.

سعید سمیعی رئیس مرکز کار ایران از برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی کار ایران در تاریخ 2 لغایت 5 اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی خبر داد و اظهار کرد: با توجه به آنکه یکی از مدیریت‌های وابسته به مرکز کار ایران، خدمات نمایشگاهی و تجاری سازی است، طی مذاکراتی که با وزارت کار صورت گرفت، مرکز کار ایران به عنوان مجری برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی کار معرفی شد.
وی با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی کار در اردیبهشت ماه امسال گفت: نمایشگاه بین‌المللی کار بزرگترین رویداد کاریابی و خدمات وابسته به کاریابی در داخل کشور است و فضایی است برای ارتباط مستقیم بین کارجویان و کارفرمایان برای ایجاد رقابت منابع انسانی با یکدیگر. ورود نمایشگاه کار به سایت نمایشگاه‌های بین‌المللی موضوعی بود که باید روی آن کار می‌کردیم تا نهادینه شود و خوشبختانه در مرکز کار ایران توانستیم این اتفاق را به سرانجام برسانیم و از هفته آینده میزبان همه شرکت‌ها و سازمان‌ها و ارگان‌ها در دومین نمایشگاه هستیم.
رئیس مرکز کار ایران افزود: ایجاد سطح دسترسی برابر به فرصت‌های شغلی مشخص برای همه کارجویان واجد شرایط و در بعد بین‌المللی حضور شرکت‌ها و سازمان‌های خارجی می‌تواند یک نوع کارگاه خارجی برای آشنایی کارکنان و کارجویان ایرانی با فضای کسب و کار باشد.

حضور ۱۲ مرکز کاریابی خارجی در دومین نمایشگاه بین‌المللی کار

سمیعی تصریح کرد: افتتاحیه دومین نمایشگاه بین‌المللی کار روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی با حضور وزیر کار و تعدادی از شخصیت‌های برجسته و فعالان اقتصادی، شرکت‌ها، سازمان‌ها، برندهای بزرگ و کوچک، شرکت‌های نوپا و دانش بنیان، استارت‌آپها و وزارتخانه‌های مختلف برگزار می‌شود و در این دوره همچون دوره قبل، از کشورهای خارجی شرکت خواهند داشت و ۱۲ مرکز کاریابی خارجی با مالکیت و مدیریت کاملاً خارجی در نمایشگاه امسال شرکت دارند، از سوی کاریابی‌های داخلی هم استقبال خوبی صورت گرفته است.

حضور ۳۶ شرکت خارجی در نمایشگاه امسال

به گفته وی تاکنون ۳۶ شرکت خارجی از کشورهای آلمان، ایتالیا، ایرلند، ترکیه، فرانسه، سنگاپور، مالزی و هند حضور خود را در نمایشگاه قطعی کرده‌اند.
دبیر دومین نمایشگاه بین‌المللی کار ایران در پاسخ به سوال ایسنا درباره تفاوت نمایشگاه بین‌المللی کار با نمایشگاه‌های دانشجویی کار، گفت: در داخل کشور نمایشگاه‌های دانشجویی بسیاری داریم که عمدتاً روی بخش مشخصی از بازار کار و تخصص‌ها برای ورود به بازار کار تمرکز دارند ولی فرق نمایشگاه بین‌المللی کار با نمایشگاه‌های کار دانشجویی این است که بازار هدف نمایشگاه بین‌المللی ایران گسترده و شامل شرکت‌ها، سازمان‌ها، برندها، استارت‌آپها و کارجویان است.

ارائه بیش از ۳۰۰۰ فرصت شغلی در اولین نمایشگاه بین‌المللی کار

سمیعی به دستاوردهای اولین نمایشگاه بین‌المللی کار که سال قبل برگزار شد، اشاره و اظهار کرد: در نمایشگاه اول بیش از سه هزار فرصت شغلی توسط شرکت کنندگان به کارجویان ارائه شد و بیش از ۱۹۰۰ نفر نیز در این فاصله مشغول کار شدند. بحث از بین رفتن فرصت شغلی یکی از چالش‌های امروز است که با توجه به تغییر ماهیتی در مشاغل پیش بینی می‌شود که در نمایشگاه امسال بیش از ۴۰ درصد ظرفیت اشتغال و فرصت‌های شغلی اضافه و ارائه شود.
رئیس مرکز کار ایران ادامه داد: یکی از خدماتی که در نمایشگاه اول ارائه دادیم، خدمات بازدید رایگان مدیران ارشد شرکت کنندگان نمایشگاه اول از کسب و کارهای بزرگ اروپایی و تعدادی از برندهای معتبر بود تا از این طریق بعد ملی را با مباحث بین‌المللی گره بزنیم. در کنار نمایشگاه پنل‌های تخصصی، ارائه خدمات شبکه‌سازی و معرفی استارت‌آپها و شرکت‌های دانش بنیان را خواهیم داشت.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395