چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 09:57
کد خبر: 55416

فعالیت نفت فلات قاره با قوانین زیست محیطی سازگار است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از سازگاری و هماهنگی کامل فعالیت های تولید نفت و گاز این شرکت در خلیج فارس با استانداردها و قوانین زیست محیطی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران، حمید بورد گفت: شرکت نفت فلات قاره ایران به عنوان شرکتی پیشتاز در حوزه تصفیه تکمیلی آب های وارد شده به دریا تقربیا از 10 سال گذشته سامانه های تصفیه پساب صنعتی را در همه مناطق خود مستقر نموده و از این طریق آلودگی نزدیک به 290 هزار بشکه پساب تولیدی کاهش یافته و از هرگونه آلودگی عاری شده است، ولی با توجه به سختگیرانه تر شدن قوانین سازمان محیط زیست، چرخه پساب موجود را ارتقا داده و بهینه سازی نموده و تصفیه تکمیلی روی آن نصب می گردد.
وی با بیان اینکه برای دفع بخشی از پساب در سکوی ابوذر، چاه های تزریقی ایجاد نموده و این پساب به چاه های مرده تزریق می شود، گفت: در حوزه مقابله با آلودگی نفتی، طرح اقتضایی مقابله با آلودگی نفتی نیز به تصویب سازمان بنادر رسیده است.
وی افزود: خوشبختانه در جزیره خارگ با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت بحث بازیافت لجن های نفتی و پاکسازی خاک های آلوده که معضلی 50 ساله بود به سرانجام رسید. همچنین پیت های بزرگ نفتی که مانند لکه های بزرگ سیاه رنگی در بعضی مکان ها دیده می شد در حال جمع آوری است و خاک های آلوده آن زیست پالایی و گیاه پالایی شده و همه مناطق عملیاتی دارای پوشش گیاهی خواهند شد.
نفت فلات قاره

به گفته وی، در حوزه اقدامات فرهنگی و تعامل با سازمان های مختلف، امضای تفاهم نامه با اداره کل محیط زیست استان بوشهر در راستای حمایت و صیانت از حیات وحش و آهوان منطقه خارگ به انجام رسید که با این اقدام شرکت نفت فلات قاره ایران به عنوان یکی از برندها و حامیان اصلی حیات وحش در کل خلیج فارس مطرح خواهد شد. همچنین احیا زیست بوم های مرجانی جزیره خارگ که در پروژه ان جی ال خارگ دچار آسیب شده بودند نیز عملیاتی شده و این زیست بوم ها در قالب کاشت مرجان های جدید به طور کامل احیا خواهند شد.
بورد افزود: طرح جمع آوری گازهای همراه در جزایر خارگ و سیری از سال های گذشته اجرا شده و در یک برنامه سه ساله همه گازهای همراه که در این جزایر سوزانده می شود به محصولات و ارزش افزوده بیشتر تبدیل می شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395