چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 09:00
کد خبر: 55408

اطلاعات تکميلي

  • وزیر امور خارجه راهی سوریه و ترکیه شد

سفرهای وزیر امور خارجه برای هماهنگی سیاسی در منطقه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصادوزیر امور خارجه ظهر روز سه شنبه در صدر هیاتی سیاسی و در ادامه مشورت ها و رایزنی های مستمر و منظم بین مقامات کشورمان و مقامات سوریه و ترکیه، وارد دمشق شد.

محمد جواد ظریف پیگیری پیروزی های میدانی، هماهنگی سیاست های کشورهای منطقه و طراحی برای پیشبرد برنامه گفت و گوها در سوریه به منظور رسیدن به راه‌حل سیاسی بعد از پیروزی های میدانی را از اهداف سفر به دمشق عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: این سفر در این زمینه طراحی شده و در حوزه روابط بین‌الملل هم سفر به ترکیه را خواهیم داشت.
ظریف درادامه این سفر با بشار اسد رییس جمهوری سوریه دیدار و گفت وگو کرد که بررسی ابعاد مختلف روابط دوجانبه، مهمترین مسائل منطقه ای، بررسی آخرین تحولات ابتکار آستانه و روند سیاسی حل بحران در سوریه، پیگیری توافقات سفر معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران به سوریه از محورهای اصلی گفت گو در این دیدار بود.
وزیر امور خارجه

مقاومت دولت و ملت سوریه ، منطقه را از یک خطر بزرگ نجات داد

وی در ادامه سفر به سوریه با ولید معلم همتای سوری خود دیدار و در خصوص مهمترین موضوعات فی‌مابین در روابط دوجانبه، تحولات منطقه ای و جهانی از جمله تحولات شمال آفریقا گفت وگو کرد.
ظریف گفت: مقاومت دولت و ملت سوریه دربرابر خطر تروریسم منطقه را از یک خطر و توطئه بزرگ نجات داد.

بیانیه وزارت خارجه ترکیه درباره سفر ظریف به آنکارا

وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای با اعلام زمان سفر وزیر امور خارجه کشورمان به ترکیه برخی محورهای مذاکره میان هیئت‌های دو کشور را مطرح کرد.
صفحه رسمی توئیتر وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۱۷ (فردا) به ترکیه خواهد آمد. در این دیدار تمام جنبه‌های روابط دو جانبه ما مورد بحث قرار خواهد گرفت و درباره مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل نظر خواهیم کرد.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395