چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 09:18
کد خبر: 55401

اطلاعات تکميلي

  • رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای شهری:

شهرداری شرکت های حمل و نقل شهری را نابود می کند

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

سجاد عسگری

عصراقتصاد: حسین زندی در گفت و گو با عصر اقتصاد درباره مشکلات این صنف با شهرداری گفت:  این نهاد دولتی ( شهرداری ) با اعضا بخش نامه داده است که باید پروانه بهره برداری دریافت کنید که مسیری برای دریافت باربرگ باشد. این روند در سهم گازوییل تاثیر می گذارد. در حال حاضر 200 لیتربه  اصناف تعلق می گیرد که بعد از ثبت نام در سایت شهرداری 1400 لیتر می شود و درباره این موضوع ها حدود یک ماه قبل با شهرداری جلسه داشته ایم.

 

 رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای شهری درباره رفتار شهرداری اظهارکرد: تمام فیلتر ها قرار داده شده است تا اتحادیه های همگن مانند : اتحادیه حمل ونقل کالای شهری ،اتحادیه وانت بار واتحادیه مسافری برون شهری ، و اتحادیه کمپرسی  داران ، اتحادیه آژانس ها و... را تحت هر شرایطی زیر مجموعه خود قرار داده و به نوعی این اتحادیه ها را نابود کنند.
زندی ادامه داد : پیک فعالیت این صنف درساعت های کاری روز است برای مثال ممکن است فردی بخواهد بار خود را جابجا کند اما الان با صدور برگه تردد مواجهه شده ایم .
وی درباره وضعیت کرایه های این صنف افزود : قیمت ها بر اساس تعرفه 96 محاسبه می شود که با توجه به تورم جوابگو نیست. هدف ما در شرایط فعلی اقتصادی همدلی با مردم است و به همین خاطر قیمت ها را افزایش ندادیم و در شرایطی که بازار اجاره ها افزایش شدید قیمت ها را تجربه می کند مالک و مستاجر به یک تفاهم قرار داد می رسند  و این عامل موجب کاهش قرار دادهای حمل و نقل باری شده است.
این فعال بخش خصوصی درباره مشکل لاستیک برای رانندگان این صنف گفت: با همکاری وزارت صنعت و معدن وتجارت و مجموعه های ذیربط و توزیع که بر عهده اتحادیه بود این مشکل برطرف شد.
زندی ادمه داد: تعامل خوبی میان این صنف با مردم و اتحادیه های دیگر و اتاق اصناف و وزارت صمت در راستای حل مشکلات ایجاد شده است .
وی درباره تقاضای این صنف از مجموعه های دولتی گفت: بخش خصوصی باید در مواقع تصمیم گیری حضور داشته باشد و دولت با مشورت با اشخاص خبره که معمولا رییس اتحادیه ها افراد متخصص و کارآمد هستند، تصمیم گیری کند تا مسیر حل مشکلات کوتاه تر شود. دولتی ها باید اطلاع رسانی خوبی درباره موضوع های حمل و نقل با بخش خصوصی داشته باشند.
قابل ذکر است اتحادیه حمل و نقل کالای شهری تهران در تاریخ چهاردهم خردادماه سال 1335 با شماره ثبت 312 در محل خیابان سپه نزدیک میدان حر تشکیل شد وهدف از تاسیس این اتحادیه حفظ حقوق و تامین منافع اعضا و تعیین حدود صنفی بشرح مندرج در اساسنامه و جهت سهولت و ساماندهی حمل کالای تجاری، اداری و اثاثیه منزل است.
ابتدا کار حمل بار شهری توسط گاری و درشکه ها انجام می گرفت و به تدریج و مرور زمان موتورهای سه چرخ ، وانت هایی نظیر شورلت و فولکس، بنز 309،508 و امروزه کامیونت هایی نظیر خاور، هیوندای، ایسوزو و .... انجام می گیرد.
اعضا هیات مدیره حال حاضر اتحادیه حمل و نقل کالای شهری تهران عبارتند از حسین زندی، سعید میانه ساز، مرتضی احمدی، حمیدفرد حبیبی و حمید دولتشاهی.
و عمده فعالیت این اتحادیه در زمینه حمل و بار و اثاثیه منزل و کالاهای تجاری و اداری، خودروبرها، حمل مواد سوختنی، بسته بندی کالاها و ... است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395