چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 09:59
کد خبر: 55399

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خبر داد:

پرداخت 200 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصادمدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران کمک به سیل زدگان را بخشی از مسئوليت هاي اجتماعي خود دانست و گفت : ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان تا سقف ۵۰ میلیون ریال به ازای هر نفر، با معرفی کمیته امداد امام خمینی (ره) در نظر گرفته شده است.

مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران روز گذشته در نشستی با حضور فتاح رييس كميته امداد امام خميني (ره) ، از پيش بيني پرداخت بيش از يك ميليون و ۵۰۰ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه در سال جاري خبر داد.
اکبری افزود: در سال ۹۷ بالغ بر يک ميليون و ۲۳۰ هزار فقره تسهيلات به ارزش ۱۳۰ هزار ميليارد ريال پرداخت شده است كه نسبت به سال گذشته بالغ بر ۶۲.۵ درصد رشد داشته است. در سال جاری نیز، پرداخت بیش از يک ميليون و ۵۰۰ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه به ارزش ۱۵۰ هزار ميليارد ريال در حوزه هاي مختلف به بويژه حمايت از رونق توليد ملي، اشتغال زايي و کار آفريني را پيش بيني مي کنيم.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران با اشاره به همکاری های صورت گرفته با کميته امداد، اظهار کرد: اين بانک با هدف كمك به بهبود وضعيت معيشتي و اقتصادي نيازمندان جامعه در همكاري با كميته امداد امام خميني (ره) بالغ بر ۱۱۲ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه اشتغالزايي، كارآفريني و كارگشايي به ارزش بيش از ۶ هزار و ۷۰۰ ميليارد ريال به مددجويان تحت پوشش اين نهاد پرداخت کرده است.
وی ادامه داد: از این میزان تسهیلات، مبلغ ۴۳۴۰ ميليارد ريال تسهيلات تکليفي و کارگشايي از محل منابع بانک قرض الحسنه مهر ايران و مبلغ ۲۳۶۰ ميليارد ريال تسهيلات اشتغال زايي و وديعه مسکن از محل منابع بانك و صندوق امداد ولايت پرداخت شده است.

ضرورت تقویت همکاری با کمیته امداد

اکبری ضمن تاکید بر تقویت همکاری هاي ميان دو مجموعه در سال ۹۸ تصريح كرد: خوشبختانه رضايت مطلوبي از عملكرد دو مجموعه در حوزه توانمندسازي نيازمندان جامعه وجود دارد و اين تعاملات براي سال جاري گسترش پيدا خواهد كرد.
وی افزود: بانک قرض الحسنه مهرایران آمادگی این را دارد که با هم افزايي کميته امداد امام خميني (ره) امسال به جمعيت بيشتري از مددخواهان تسهيلات قرض الحسنه به ويژه با رويکرد اشتغالزايي پرداخت كند.

پرداخت کمک های نقدی، بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه به سيل زدگان

اکبری ضمن ابراز اندوه از حادثه سیل در استان های مختلف کشور در ايام نوروز بيان کرد: متاسفانه بسياري از هموطنانمان در برخي از استان هاي کشور مانند: گلستان، لرستان، مازندران، خوزستان و ايلام خسارتهاي جدي را متحمل شده اند و نياز است تا تمامي سازمان ها و نهاد ها براي بهبود معيشت اين اقشار تلاش نمايند.
وی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران کمک به سیل زدگان را بخشی از مسئوليت هاي اجتماعي خود مي داند و به همين منظور از همان ابتداي امر فعاليت هاي کمك رساني خود را آغاز كرده است.

پرداخت ۱۰ میلیارد ریال کمک های بلاعوض غیر نقدی به سیل زدگان

 مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خاطرنشان کرد: این بانک، ۱۰ میلیارد ریال کمک های بلاعوض غیر نقدی به جهت برپایی پایگاه کمک رسانی بانک به منظور ارائه خدمت و امداد به آسیب دیدگان از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران پرداخت شده است.
وی افزود: برای امروز نیز، یک ميليارد ريال کمک بلاعوض به سيل زدگان استان هاي مختلف کشور از سوي بانك قرض الحسنه مهر ايران به كميته امداد امام خميني (ره) اختصاص پيدا مي كند تا به مددخواهان اين نهاد پرداخت شود.

پرداخت 200 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: شعب این بانک نیز در مناطق سیل زده، آماده خدمت رسانی بوده و کلیه خدمات بانکی را به مردم منطقه ارائه کرده اند همچنین ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان تا سقف ۵۰ میلیون ریال به ازای هر نفر، با معرفی کمیته امداد امام خمینی (ره) در نظر گرفته شده است.

حمایت از مددخواهان کمیته امداد امام خمینی

اکبری در ادامه درباره عملکرد بانک قرض الحسنه مهر ایران، گفت: این بانک با هدف کمک به بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی نیازمندان جامعه در همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) بالغ بر ۱۱۲ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی، کارآفرینی و کارگشایی به ارزش بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به مددجویان تحت پوشش این نهاد پرداخت کرده است. از این میزان تسهیلات، مبلغ ۴۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات تکلیفی و کارگشایی از محل منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران و مبلغ ۲۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی و ودیعه مسکن از محل منابع بانک و صندوق امداد ولایت پرداخت شده است.

حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از نهادهای حمایتی

وی درباره حمایت از سایر نهادهای حمایتی، گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف توانمندسازی زنان، ۳۳ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار، بانوان بد سرپرست و دختران خود سرپرست به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
همچنین در همکاری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از سال ۹۶ تا پایان سال ۹۷، تعداد ۹ هزار و ۸۰۴ فقره تسهیلات به ارزش ۵۴۷ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال برای احداث و بازسازی مسکن روستاییان پرداخت کرده است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در ادامه با اشاره به اینکه در تعامل با سازمان بهزیستی کشور به منظور توانمندسازی مددخواهان تا کنون بالغ بر  فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش ۷۹۳ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال پرداخت شده، گفت: با استقبال هموطنان از سبد محصولات متنوع بانک، تا پایان سال ۱۳۹۷ بیش از ۶ میلیون و ۵۴۰ هزار سپرده گذاری در این بانک افتتاح حساب کرده اند.
اکبری درباره تعداد تسهیلات پرداختی از ابتدای تاسیس تا کنون، توضیح داد: بانک قرض الحسنه مهر ایران در بیش از یازده سال فعالیت و تا پایان سال گذشته، مبلغ ۱۵۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال منابع در اختیار داشته که بالغ بر ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار فقره به ارزش ۳۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است. تعداد تسهیلات پرداختی در سال ۱۳۹۷ بالغ بر یک میلیون و ۲۳۰ هزار فقره تسهیلات به ارزش ۱۳۰ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است که نسبت به سال گذشته بالغ بر ۶۲ , ۵ درصد رشد داشته است.

توانمندسازی مناطق محروم و ایجاد اشتغال پایدار

وی تاکید کرد: این بانک، با هدف تقویت زمینه های اشتغالزایی با رویکرد حمایت از توانمندسازی روستاییان با همکاری بنیاد برکت توانسته، حدود ۲۱هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال های روستایی پرداخت کند. این بانک با هدف حمایت از دانشجویان و کمک به تامین هزینه های تحصیلی آنان در مقاطع مختلف تحصیلی تفاهم نامه های همکاری با صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و صندوق رفاه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و ... منعقد کرده است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، افزود: حمایت از چرخه تولید و اشتغال در بنگاه های کوچک و متوسط نیز این بانک، با تدوین طرح های تسهیلاتی متنوع در حوزه کالای ایرانی از طریق تقویت توان خرید متقاضیان به حمایت از چرخه تولید و اشتغال در بنگاه های کوچک و متوسط پرداخته است.

اختصاص دو برابری منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران به نیازمندان کمیته امداد

پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خميني (ره) در این نشست درباره همکاري با بانک قرض الحسنه مهر ايران گفت :هم افزايي با بانک قرض الحسنه مهر ايران در سال گذشته يكي از روش هايي بود كه به اين نهاد براي ارائه خدمات بهتر به مددخواهان كمك كرد.
فتاح با اشاره به همکاری های صورت گرفته با اين بانک براي پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به نيازمندان، افزود: اگر کميته امداد يك برابر آورده براي پرداخت تسهيلات به نيازمندان اختصاص داده است، بانك قرض الحسنه مهر ايران دو برابر آن را به مبلغ ما اضافه كرده است.بانک قرض الحسنه مهر ایران حدود ۶۸۰ میلیارد تومان به افراد تحت پوشش کمیته امداد وام پرداخت کرده است که تنها يك سوم اين مبلغ را كميته آورده و مابقي آن را بانك اختصاص داده است.
وی افزود: این هم افزایی به نفع کميته امداد امام خميني (ره) بوده و بانک نيز توانسته است در مسئوليت اجتماعي خود که پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به جامعه هدف مي باشد گام هاي موثري بردارد.

هدف گذاری هزار ميليارد تومانی برای پرداخت تسهیلات

رییس کمیته امداد امام خمیني (ره) تصریح کرد: اين روش را در سال ۹۸ با بانک قرض الحسنه مهر ايران تقويت مي کنيم و امسال بالغ بر يک هزار ميليارد تومان هدف گذاري كرده ايم كه ممكن است با تلاشمان همين را هم افزايش دهيم.
وی با اشاره به ساز و کار وام های تجاری ، عنوان کرد: ما در کمیته امداد وام هايي را که مرسوم به ساز و کار بانك هاي تجاري است را ممنوع كرده ايم و تمام وام هايي كه از محل منابع دولتي و يا امدادي پرداخت مي شود به صورت قرض الحسنه هستند.
فتاح  با اشاره به اهميت قرض الحسنه در توانمندسازي نيازمندان عنوان کرد: يکي از ماموريت هاي اصلي کميته امداد در حمايت از جامعه هدف قرض الحسنه است.
وی افزود: توانمندسازی نیازمندان از طریق قرض الحسنه به مراتب مي تواند موثر تر از ساير خدمات کميته امداد باشد ،زيرا هم اعتقاد قلبي و ديني ماست و هم آثار آن به خوبي در جامعه مشهود است.
رییس کمیته امداد امام خمیني (ره) با اشاره به آمار تسهيلات قرض الحسنه پرداخت شده در اين نهاد گفت: در سال ۹۷ حدود ۲ هزار ميليارد تومان وام قرض الحسنه از محل منابع امدادي و دولتي به افراد واجد شرايط براي اشتغال زايي پرداخت شده است.
وی ادامه داد: تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی پرداخت شده در سال گذشته به بيش از ۱۰۰ هزار نفر اختصاص گرفته و امسال نيز سقف بودجه متعلق به وام اشتغال باتوجه به عمکرد خوب صورت گرفته، ۲ و نيم برابر شده است.
فتاح اعلام کرد: مجلس شورای اسلامی برای کميته امداد سنگ تمام گذاشته است و مبلغ ۳۵۰۰ ميليارد تومان  در تبصره ماده ۱۶ براي کميته امداد وام قرض الحسنه پيش بيني کرده اند و اميدواريم كه بتوانيم آن را صد درصد جذب کنیم.
وی ادامه داد: توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار هدف اصلي کميته امداد است و اين نهاد در سال ۹۸ بالغ بر ۶ هزار فقره تسهيلات اشتغال زايي به افراد تحت پوشش پرداخت خواهد کرد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395