دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 14:51
کد خبر: 55320

پرداخت بیش از ۶۵ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان سیل‌زده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی تاکید کرد: صندوق بیمه کشاورزی تاکنون بیش از ۶۵ میلیارد و ۴۱۳ میلیون تومان غرامت به کشاورزان سیل‌زده  پرداخت کرده است.

 محمدابراهیم حسن‌‌نژاد با اعلان این خبر گفت: تا امروز از ۱۷ استان کشور در ۱۴ استان به کشاورزان خسارت‌‌دیده بر اثر سیل که زیر پوشش بیمه کشاورزی بودند، پس از تکمیل ارزیابی‌های این صندوق، غرامت پرداخت کرده ایم.
وی با بیان اینکه از ۱۵ فروردین سال جاری نخستین پرداخت غرامت برای جبران خسارت بیمه‌‌شدگان خسارت‌‌دیده در استان‌های گلستان و مازندران آغاز شد، اظهار داشت: در حال حاضر کشاورزان استان‌های گلستان، مازندران، خوزستان، لرستان، همدان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ایلام، تهران، سمنان، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی غرامت دریافت کرده اند.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی افزود: ۱۵۳ مورد بیمه‌ای در بخش کشاورزی وجود دارد و پرداخت خسارت‌ها بر اساس میزان خسارت، ارزیابی‌ها و نوع محصولات صورت می‌گیرد.
حسن‌‌نژاد خسارت پرداختی به بهره‌‌برداران آسیب‌‌دیده از سیل در استان گلستان را ۲۰ میلیارد و ۳۶۵ تومان برشمرد و تصریح کرد: ۳۳ مورد خسارت به واحدهای مرغداری، محصولات زراعی، دام و آبزیان این استان وارد شده است.
وی با اشاره به پرداخت هفت میلیارد و ۹۶۵ میلیون تومان غرامت به بخش کشاورزی استان مازندران و ۳۶ میلیارد تومان به خوزستان از سوی صندوق بیمه کشاورزی خاطرنشان کرد: در مازندران دو مورد آبزی‌‌پروری، شش مورد باغ، ۵۸۲ رأس دام، هشت واجد مرغداری، دو هزار و ۱۷۹ محصول باغی و سه هزار و ۴۸۶ محصول زراعی غرامت دریافت کرده‌‌اند.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی ادامه داد: در خوزستان نیز به ۱۸۳ رأس دام و سه هزار و ۸۷۴ بیمه‌‌گذار خسارت‌‌دیده، غرامت پرداخت شده است.
حسن‌نژاد مجموع خسارت پرداختی به بهره‌‌برداران َآسیب‌‌دیده از سیل در استان ایلام را یک میلیارد و ۶۵۴ میلیون تومان دانست و ابراز داشت: ۶۲ مورد به باغداران و ۲۰۴۰ مورد به زارعان غرامت پرداخت کرده‌‌ایم.
وی مجموع غرامت‌های پرداختی به کشاورزان آسیب‌‌دیده در استان لرستان را یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان دانست و بیان کرد: تاکنون به ۱۰ واحد آبزی‌‌پروری، ۴۵۸ رأس دام، ۲۵ واحد طیور و ۳۱۷ باغدار و ۲۶۹۰ زارع خسارت‌‌دیده از سیل از سوی صندوق بیمه کشاورزی غرامت پرداخت شده است.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی اضافه کرد: در کل کشور تاکنون به ۲۲ هزار و ۵۳۴ مورد خسارت در بخش کشاورزی خسارت پرداخت کرده‌‌ایم.
حسن‌نژاد افزود: این صندوق متناسب با قراردادی که با بیمه‌‌گذاران دارد و رقمی که در بیمه‌‌‌نامه کشاورز تعهد کرده است، خسارت پرداخت می‌کند.
وی ادامه داد: در سه استان باقی مانده به محض تکمیل ارزیابی‌ها توسط کارشناسان، باقیمانده غرامت به کشاورزان آسیب دیده پرداخت می‌شود.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی درباره جبران خسارت سایر بهره‌‌برداران بخش کشاورزی آسیب‌‌دیده از سیل که زیر پوشش صندوق بیمه کشاورزی نبوده‌‌اند، یادآور شد: بر اساس اعلام رئیس‌‌جمهور و وزیر جهاد کشاورزی، به بهره‌‌برداران بخش کشاورزی که بیمه نیستند و در عین حال بر اثر سیل خسارت دیده‌‌اند طی دستورالعملی غرامت پرداخت می‌شود.
حسن‌نژاد در عین حال از کشاورزان به ویژه برای کشت بهاره خواست نسبت به بیمه محصولات خود با توجه به حوادث طبیعی اقدام کرده و بیمه‌‌نامه خریداری کنند تا در مواقع حادثه برای آنها جبران خسارت شود.
وی افزود: در بیمه کشاورزی، دولت بیش از ۶۰ درصد حق بیمه‌ها را پرداخت می‌کند و ما امیدواریم با تأمین اعتباری که سازمان برنامه و بودجه انجام می‌دهد، پرداخت غرامت‌ها به کشاورزان سیل‌‌زده بدون وقفه ادامه داشته باشد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395