دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 09:59
کد خبر: 55292

اطلاعات تکميلي

  • همسو با اعلام آمادگی تولید کنندگان لوازم خانگی برای کمک به سیل زدگان؛

هشدار! مراقب دلال ها باشید

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

آناهیتا یاوری

عصراقتصاد: چند روز گذشته خبری مبنی بر «عرضه لوازم خانگی با قیمت تمام شده به سیل‌زدگان» منتشر شد که طی این خبر آرمان خالقی، عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن با بیان اینکه ، گفته است که تولیدکنندگان لوازم خانگی در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، برای عرضه کالا به سیل‌زدگان با قیمت تمام شده اعلام آمادگی کرده‌اند؛ همچنین امکان تامین مایحتاج لوازم خانگی از جمله وسایل برقی، پتو، فرش و ظروف به سیل‌زدگان با قیمت تمام شده تولید  وجود دارد.

آنچه که حائز اهمیت است این است که در این شرایط بحرانی نیز افرادی هستند که به دنبال کسب سود باشند، بنابراین اگر عرضه لوازم خانگی بدون برنامه ریزی و هماهنگی صورت گیرد، ممکن است راه را برای حضور دلالان و افراد سودجو باز کند. به نظر می رسد این راهکار های انسان دوستانه باید با برنامه ریزی های دقیق تری اجرایی شود.
در خصوص عرضه لوازم خانگی با قیمت تمام شده به سیل‌زدگان با حبیب اله انصاری، دبیر کل و رئیس ستاد برنامه ریزی و اجرایی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت و گو کردیم.

دلالان

انصاری ضمن بیان اینکه امروز صنعت لوازم خانگی ایران از نظر کمی، کیفی و تنوع، آمادگی برای تولید و ارائه به مصرف کننده دارد، گفت: با توجه به اینکه تولیدکنندگان زیر مجموعه انجمن صنایع لوازم خانگی ایران هستند، توزیع لوازم خانگی در بین سیل زدگان از سوی انجمن باید سازماندهی شود؛ در غیر این صورت این اقدام عاملی برای سودجویی دلالان خواهد بود.
وی افزود: ما آمادگی داریم که کالاهای مورد نیاز سیل زدگان را بدون واسطه و در نظر گرفتن سود عرضه کنیم. نکته حائز اهمیت این است که لوازم تولید داخلی با استاندار و کیفیت مناسب باید در اختیار سیل زدگان قرار گیرد.
به گفته انصاری کارخانه های زیر مجموعه انجمن صنایع لوازم خانگی ایران نیز به نوبه خود، خدماتی به سیل زدگان ارائه کردند.
لوازم خانگی از اولویت های نخست سیل زدگان است، بنابراین این هماهنگی باید ایجاد شود که انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، مسئول مدیریت این امر شود تا هم کالاهای استاندار در اختیار سیل زدگان قرار گیرد و هم فرصتی برای افزایش تقاضا برای کالاهای تولید داخل باشد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395