دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 10:21
کد خبر: 55273

اطلاعات تکميلي

  • مدیر اجرایی انجمن شرکت های حمل و نقل داخلی:

وعده نوسازی ناوگان جاده ای اجرا نشده است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصاد: مدیر اجرایی کانون انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل داخلی کشور درباره طرح نوسازی ناوگان گفت: این نوسازی عملا اجرا نشده است. در حوزه حمل و نقل عمومی بخش جاده حوزه کالا حدود 400 هزار ناوگان نیازمند بازسازی است که سرمایه گذاری کلانی نیاز دارد.

داود فهندژ سعدی در گفت و گو با عصر اقتصاد اظهار کرد: با مشکلات و محدودیت ها و ساختاری که وجود دارد، عملا نوسازی ناوگان محقق نخواهد شد مگر اینکه عواملی همچون سوخت ، محیط زیست و  ایمنی در نظر گرفته شده و یارانه هایی در این بخش تخصیص داده شود.
سعدی درباره اولویت های نوسازی ناوگان گفت: این بخش باید تقسیم بندی شود تا با اجرای درست، شاهد ارزش افزوده در بخش حمل و نقل باشیم.
 وی ادامه داد: باید برای ناوگان با عمر بالای 30 سال مزیت نسبی و محدودیت مالیاتی ایجاد شود و برای نوسازی از یارانه هایی که تخصیص داده شده در قالب شرکت های حمل و نقل و نوسازی استفاده شود و فقط لفظ نوسازی را بکار نبریم. نیاز است حدود 5هزار ناوگان در این عرصه وارد شود و این رقم در مقابل 400 هزار، رقمی نیست.
مدیر اجرایی کانون انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل داخلی کشور درباره تاثیر تحریم بر حمل و نقل داخلی اظهار کرد: تحریم هم می تواند یک فرصت باشد و هم تهدید. معمولا مدیران خلاق افرادی هستند که از تهدید ها به عنوان فرصت استفاده می کنند. اگر خودرو سازی را در شرایط رقابتی ایجاد می کردیم، تحریم برای ما فرصت محسوب می شد.
وی ادامه داد : شرایط تحریمی امروز واردات خودرو را با مشکلاتی مواجه کرده البته در شرایط عادی، برای واردات خودرو باید سود عوارض گمرکی و عدم تولید را پرداخت کنید و دو برابر قیمت جهانی باید هزینه شود تا خودرو در سیستم حمل و نقل فعال شود. در حالی که می توانستیم این  یارانه را به شکل مستقیم به حمل و نقل تزریق کرده و سهم ایران را از بازاراقتصادی حداقل منطقه و کشورهای همسایه دریافت کنیم.
سعدی درباره مالیات مستقیم اظهار کرد: سود عوارض گمرکی صفر است و از نظر سوخت و انرژی ناوگانی با تکنولوژی یورو 2 که در ساختار اقتصادی بالای 30 سال مصرف سوخت آن با بار حدود 170 است. در صورتی که خودرویی که آلایندگی کم داشته باشد با استاندارد های اروپا مصرف سوخت آن در 100 کیلومتر با بار بیش 125 نخواهد بود.
این فعال بخش خصوصی درباره سیل و تاثیر آن بر حمل و نقل افزود : سیل یک بلای طبیعی است که حمل و نقل ازاین بلا مصون نخواهد ماند و قطعا تاثیرمستقیمی دارد به خصوص استان های جنوبی و شمالی و مرکزی که فعالان اقتصادی حمل و نقل که قادر به فعالیت در حال حاضر نیستند ودرصدد آن هستیم که  مجموعه ای ایجاد شود که از ظرفیت های دیگر جغرافیایی بهره مند شوند.
وی افزود: به خصوص استان های جنوبی و شمالی و مرکزی که دچار سیل شده اند، نمی توانند فعالیتی انجام دهند و باید بتوانیم مجموعه ای را ایجاد کنیم که بتوانند از دیگر بخش های دیگر جغرافیایی بهره مند شوند ومجددا به این عرصه بازگرند .

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط