یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 10:10
کد خبر: 55227

اعتراض جریان های سیاسی عراق به تصمیم واشنگتن علیه سپاه پاسداران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 مسئولان و نمایندگان احزاب و گروههای مقاومت اسلامی عراق با حضور در اقامتگاه سرکنسول ایران در نجف، مخالفت خود را با تصمیم واشنگتن علیه سپاه پاسداران اعلام کردند.

نمایندگان احزاب و گروههای مقاومت عراق عصر شنبه ضمن حضور در اقامتگاه سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف همدردی خود را نسبت به آسیب دیدگان سیلهای اخیر در ایران ابراز کردند.
از سوی دیگر در این جلسه گروههای مذکور با قرائت بیانیه ای اعتراض شدید خود را به تصمیم اخیر هیات حاکمه آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران اعلام کردند.
نمایندگان احزاب و گروههای مقاومت اسلامی در این بیانیه از نقش و خدمات سپاه پاسداران در آزادسازی شهرهای عراق تمجید کردند.
در این دیدار حمید مکارم سرکنسول ایران نیز ضمن تشکر از ابراز همدردی مردم عراق گفت: مردم شریف عراق همواره در مقاطع سخت و مناسبت های مختلف همراه و همدم مردم ایران بوده اند و امروز بیش از یکصد خودرو کمک های مختلف تحت عنوان الرد الجمیل به سمت مرزهای ایران گسیل داشته اند.
ترامپ به رغم اعترافش به اشتباه تاریخی و هزینه های هنگفتی که واشنگتن در غرب آسیا کرده، هفته گذشته با انتشار بیانیه ای اعلام کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می دهد.
جمهوری اسلامی ایران نیز در اقدامی متقابل، دولت آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام را به عنوان گروه های تروریستی شناسایی کرد.
شورای عالی امنیت ملی ایران با صدور بیانیه ای اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در اقدام متقابل برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه امریکا اعلام می‌نماید، رژیم ایالات متحده آمریکا را «دولت حامی تروریزم» و «فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» می‌داند.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395