چهارشنبه, 21 فروردين 1398 ساعت 14:06
کد خبر: 55119

لزوم آماده سازی زیرساخت های صنعت گردشگری در کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصاد: محمد حسن اسدی گفت: امروز صنعت گردشگری در جهان به عنوان سومین صنعت شناخته می‌شود که باید زیرساخت‌های آن در کشور فراهم شود.

روز گذشته نشست خبری دومین نمایشگاه تخصصی بین المللی هتلداری محمد حسن اسدی، مدیر کل دفتر تسهیلات و تامین منابع سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران ایران و دیگر اعضای شورای سیاستگذاری دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی هتلداری در هتل هویزه تهران برگزار شد.
اسدی ضمن بیان اینکه صنعت توریسم سومین صنعت جهان محسوب می‌شود، اظهار کرد: در کشور ما با ظرفیت بالای گردشگری و توریست پذیری بالا باید زمینه فراهم کردن تاسیسات هتل داری و سایر زیر ساخت‌های گردشگری را فراهم کند.
اسدی گفت: اهدافی که در این نمایشگاه پیش بینی شده، معرفی و شناسایی شرکت های طراحی، مهندسی، ساخت هتل، شرکت های سرمایه گذار در زمینه هتل، سرمایه گذاران، طراحان و سازندگان هتل و تولید کنندگان و واردکنندگان تجهیزات هتل است.
جای خالی استاندارد‌های جهانی در زمینه گردشگری و صنعت توریسم در ایران
مدیر کل دفتر تسهیلات و تامین منابع سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تفاوت استاندارد‌های کشوری با جهانی را دلیل نبود سرمایه گذاری چشمگیر جهانی در صنعت هتلداری کشور دانست و اظهار کرد:البته کشور‌های دیگر در نمایشگاه ما مشارکت می کنند.
وی افزود: این نمایشگاه از ۳ تا ۵ اردیبهشت برگزار می‌شود تا تلاش کنیم به استاندارد‌های جهانی در زمینه گردشگری و صنعت توریسم برسیم.
به گفته اسدی سازمان میراث فرهنگی آماده پشتیبانی از هر گونه اقدام در حوزه گردشگری است.
در ادامه کوکب زاده برگزارکننده نمایشگاه نیز اظهار کرد: نمایشگاه ‌تخصصی هتلداری از نظر متراژ نسبت به سال گذشته ۳۵درصد افزایش داشته، اما از نظر من از لحاظ کیفیت۷۰درصد افزایش داشته است.
کمالی  مدیرعامل گروه هتل‌های کوثر نیز ضمن بیان اینکه اگرچه امسال در ایام نوروز هتل‌ها با کاهش۲۱درصدی فروش مواجه شده اند اما گروه هتل‌های کوثر ۵درصد افزایس فروش داشت، گفت: ارتباط مداوم با مشتری‌های هتل‌های کوثر یکی از دلایل این امر بود.
اسماعیلی به نمایندگی از مجموعه شهر آفتاب با اشاره به سابقه شکل گیری شهر آفتاب گفت:هنوز برخی از بخش‌های مجموعه شهر آفتاب شکل نگرفته اند و ما می خواهیم ۲هتل بزرگ را در شهر آفتاب بسازیم که همینجا از فعالان عرصه هتلداری دعوت می کنم که در این مجموعه سرمایه گذاری کنند.
لازم به ذکر است حدود۵۰غرفه در این نمایشگاه حضور دارند و علاوه بر ایران، نمایندگی‌های ایرانی کشورهای ایتالیا، سوئیس، آلمان، مالزی، چین و آفریقای جنوبی نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395