چهارشنبه, 21 فروردين 1398 ساعت 09:18
کد خبر: 55101

پاسداری ملت از پاسداران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

علی پاکزاد

زمانی که در مجلس خبرگان قانون اساسی ، سپاه پاسداران را در کنار ارتش به عنوان دو نیروی نظامی قراردادند؛ کمتر از سه ماه از تشکیل آن می گذشت و با این اقدام در اصل 150 قانون اساسی موجودیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک نیروی انقلابی مسجل و قانونی شد.

قالب و جایگاه سپاه پاسداران در قانون اساسی به صورت یک اصل مستقل است و نشان میدهد وجود این نیرو تنها یک اضافه لفظی نبوده بلکه به طور ویژه و خاص مدنظر معماران جمهوری اسلامی قرار گرفته است.
شهید مظلوم آیت اله دکتر سید محمد حسینی بهشتی در خردادماه 1360 در دیداری که با تعدادی از پاسداران داشت (دوهفته پیش از شهادت) بعد از شنیدن اظهارات و سخنان ایشان با شعف خاصی گفت:«من خوشحالم از اینکه سپاه را در قانون اساسی وارد کردیم» و این جمله  نشان می داد همانگونه که گفته شد موجودیت سپاه در قانون اساسی افزودن یک اسم در متن یکی از اصول نبوده  بلکه با علم و دقت لازم این کار صورت گرفته است و اصل 150 قانن اساسی صرفاً به موجودیت سپاه اختصاص یافته است.
بیشتر ما هم نظرات و دیدگاههای امام در خصوص سپاه را شنیده و میدانیم بنابراین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بخشی از تعهدات و ساز و کارهای روابط ملت و حاکمیت است که اگر نسبتی به آن داده شود یعنی همه ملت ایران متصف به آن خصلت و یا حامی آن خصلت هستند و همانگونه که مسئولین قوای سه گانه اعلام کردند ما همه پاسدار انقلاب اسلامی هستیم و اضافه گویی های ترامپ و وابستگانش نه تنها برای این ملت ارزش و اعتباری ندارد بلکه ملت ما میداند که چگونه از حریم عهد و پیمان خود و فرزندان سلحشورش حفاظت کند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395