سه شنبه, 20 فروردين 1398 ساعت 15:23
کد خبر: 55080

دستور وزیر اقتصاد مبنی بر ترخیص فوری کمک‌های دریافتی هلال احمر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تسهیلات ویژه ای در ترخیص کمک های دریافتی هلال احمر برای هموطنان سیل زده در دستور کار قرار گرفته است.

در پی وقوع سیل در چندین استان کشور از جمله گلستان، لرستان و استان‌های جنوبی، خسارات مالی فراوانی وارد شده است.
با موافقت و ابلاغ وزیر اقتصاد به گمرک کشور، اقدامات و تسهیلات ویژه‌ای در ترخیص کمک های دریافتی برای هموطنان سیل‌زده در دستور کار قرار گرفت.
به دنبال ارسال درخواست و پیگیری گمرک کشور از وزارت اقتصاد برای تفویض اختیار به این دستگاه در خصوص اجرای مفاد بند «ر» از ماده ۱۱۹ قانون امور گمرکی، وزیر اقتصاد موافقت خود را اعلام و به گمرک کشور ابلاغ کرد.
در درخواست و نامه گمرک‌ جمهوری اسلامی خطاب به وزیر امور اقتصاد و دارایی آمده است:

کمک های دریافتی

پیرو وقوع سیل در چندین استان کشور از جمله گلستان، لرستان و استان‌های جنوبی، خسارات مالی فراوانی وارد شده است.
با عنایت به اینکه وفق مفاد بند «ر» ماده ۱۱۹ قانون امور گمرکی، اقلام مورد نیازی که به منظور کمک به آسیب‌دیدگان از بلایای طبیعی یا حوادث غیرمترقبه یا سایر وظایف و ماموریت‌های تصریح شده در اساسنامه هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وارد می‌شوند، با تشخیص وزارت امور اقتصادی و دارایی از پرداخت حقوق ورودی معاف می‌باشند، با توجه به درخواست‌های واصله به این سازمان در جهت تسهیل و تسریع در انجام امور مربوطه، مستدعی است دستور فرمایید نسبت به تفویض اختیار مورد بند «ر» ماده ۱۱۹ قانون مذکور، اقدام مقتضی صورت گیرد.
به دنبال درخواست و پیگیری گمرک، ساعتی پیش وزیر اقتصاد با این درخواست موافقت و ضمن تفویض اختیار به گمرک، دستورات لازم را برای تسهیل و تسریع ترخیص کمک‌های واصله برای هموطنان سیل‌زده صادر کرد.

منبع: خبرآنلاین

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395