سه شنبه, 21 اسفند 1397 ساعت 15:58
کد خبر: 54456

اعلام آمادگی سازمان نظام مهندسی معدن جهت اجرای نقشه راه صنایع معدنی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

داریوش اسماعیلی گفت: نقشه راه معدن و صنایع معدنی 72 بند تشکیل شده و برای اجرای این موارد سازمان نظام مهندسی معدن نیز اعلام آمادگی کرده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران از برنامه ‌ریزی برای شناسایی و رفع موانع جذب سرمایه و سرمایه گذار در بخش معدن و صنایع معدنی با همکاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) خبر داد.
'داریوش اسماعیلی' امروز (سه‌ شنبه) در گردهمایی روسای سازمان های نظام مهندسی معدن استان ها در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: سازمان نظام مهندسی معدن در نظر دارد فرصت های سرمایه گذاری را به شکل جامع و مشخص در سراسر کشور به تفکیک مواد معدنی، صنایع معدنی و استان‌ها تهیه کند.
به گفته این مقام مسئول، در این زمینه همراه با سازمان ایمیدرو یک تفاهم‌نامه همکاری امضا خواهد شد.
اسماعیلی از برنامه‌ریزی برای برطرف ساختن موانع و مشکلات سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد و گفت: قرار است این موانع با همکاری ایمیدرو شناسایی شود.
وی یادآورشد: مالیات، موانع دولتی، عوارض، موانع طبیعی و زیست محیطی، نبود امنیت سرمایه گذاری و غیره می تواند از جمله این موانع به حساب آید.

سازمان نظام مهندسی معدن
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران ابراز امیدواری کرد با شناسایی این موانع، بخشی از سرمایه های سرگردان جامعه به سمت بخش معدن و صنایع معدنی سوق یابد.
وی پیرامون اجرای نقشه راه معدن و صنایع معدنی گفت: این نقشه راه از 72 بند تشکیل شده که 30 بند آن مربوط به ایمیدر بوده و برای اجرای این موارد سازمان نظام مهندسی معدن نیز اعلام آمادگی کرده است.
اسماعیلی ابراز امیدواری کرد: تا پایان فروردین ماه 98 تفاهم نامه یاد شده بین سازمان نظام مهندسی معدن و ایمیدرو نهایی شود تا همه استانها از مزایای آن برخوردار شوند.
وی امضای تفاهم نامه های متعدد در ماه های گذشته را خاطرنشان ساخت و گفت: پیش از این نیز میز صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در استان ها وجود نداشت، اما با امضای تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه با صندوق یاد شده و برخورداری از خدمات آن در استانها، اکنون وارد مرحله عملیاتی شده است.
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران همچنین از انجام اقدام های اولیه در زمینه هوشمند سازی در این سازمان خبرداد و یادآور شد: پرتال سازمان مرکزی و 31 پرتال برای سازمان استانها طراحی شده و تا پایان فروردین ماه همه استانها از آن برخوردار خواهند شد.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395