سه شنبه, 21 اسفند 1397 ساعت 11:43
کد خبر: 54430

اطلاعات تکميلي

  • معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:

میزان تورم یکی از موئلفه های موثر در تعیین میزان افزایش حقوق کارگران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: میزان تورم یکی از موئلفه های موثر در تعیین میزان افزایش حقوق کارگران خواهد بود.

معاون تنظیم روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افزایش حقوق سال 98 کارگران مانند هر سال تعیین می شود و این افزایش با هدف حمایت از کارگران و برمبنای حفظ اشتغال موجود صورت می گیرد.
«حاتم شاکرمی» امروز(سه شنبه) اظهارداشت: امسال میان دستمزد و حداقل هزینه های زندگی کارگران بیش از یک میلیون تومان اختلاف وجود دارد ولی این شکاف را نمی توان از طریق تعیین افزایش حقوق و دستمزد سال آینده کارگران پر کرد.
وی افزود: پارسال نیز حداقل هزینه زندگی کارگران بیش از 2 میلیون و 600 هزار تومان بود ولی حداقل حقوق کارگران یک میلیون و 114 هزار تومان تعیین شد.

افزایش حقوق کارگران

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: میزان تورم یکی از موئلفه های موثر در تعیین میزان افزایش حقوق کارگران خواهد بود.
شاکرمی با بیان اینکه عصر امروز (سه شنبه) جلسه شورای کار برای تعیین میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی برگزار می شود، خاطرنشان ساخت: تاکنون هفت مرتبه جلسات کمیته حقوق و دستمزد برای بررسی های تخصصی افزایش حقوق و دستمزد سال 98 کارگران برگزار شده است.
از سوی کمیته حقوق و دستمزد هزینه معیشت خانوار 3.3 نفری کارگران 3 میلیون و 750 هزارتومان تعیین شده که این رقم با حداقل دستمزد کارگران یک میلیون و 89 هزار تومان فاصله دارد و نمایندگان کارگری در شورای عالی کار به دنبال جبران این رقم در حقوق سال آینده کارگران هستند.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395