یکشنبه, 05 اسفند 1397 ساعت 08:57
کد خبر: 53713

تکرار حماقت از ترس کسری درآمد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

علی پاکزاد

ترس منطق را کور می کند و متاسفانه به نظر می رسد به در مقابله با کسری بودجه ای که توان تحرک را از دولت گرفته، ترس بر منطق غلبه کرده و برخی مدیران را مجبور کرده با تکرار اشتباهات گذشته بجای حل مشکلات به بحران های بیشتری دامن بزنند.

تک مضرابهای خبری که این روزها از گوشه و کنار به گوش می رسد خبر از اراده برخی از مدیران برای افزایش قیمت بنزین است، اتفاقی که متاسفانه در گزاره های توجیهی آن اشتباهات فاحشی به چشم می خورد.

گزاره هایی مانند: افزایش قیمت افزایش مصرف را مهار می کند، رشد قیمت مانع قاچاق می شود، افزایش قیمت اجازه نمی دهد که دوباره وارد کننده بنزین شویم، افزایش قیمت یارانه پنهان انرژی را از بین می برد.

ترجیع بند تمامی این گزارها تاکید بر ضرورت افزایش قیمت بنزین است، اما هیچ یک از بیان کنندگان و تحلیلگران و کارشناسانی که بر این طبل می کوبند حاضر نیستند اعتراف کنند طی سه دهه گذشته هیچگاه افزایش بنزین به غیر از مقاطع بسیار کوتاه نتوانسته است میزان مصرف را مهار کند. شاید موفق ترین تجربه در این زمینه با هدفمندی یارانه را رخ داد و در یک دوره یک ساله رشد قیمت مهار شدکه آنهم به دلیل سهیمه بندی بود که به محض پیدا شدن راههای فرار از آن توسط مردم دوباره رشد مصرف تداوم پیدا کرد.

این خبرسازی ها در شرایطی صورت می گیرد که دولت جرات ندارد در تریبون های رسمی از این اراده حرفی به میان بیاورد و امیدوار است مجلس این کار را برایش به انجام برساند.

واقعیت اینجاست که حکومت در مورد بنزین گروگان مافیای حاکم بر صنعت خودرو است، مافیایی که هم در تولید و هم در واردات بیشترین سود را کسب کرده و دولت هم نمی تواند با آن مقابله کند. به هر دلیلی این مافیا حاضر نیست در زمینه بهبود مصرف سوخت خودروهای تولیدی سرمایه گذاری کند و حتی در برهه هایی شاهد هستیم که به افزایش عوارض و حقوق گمرکی واردات خودروهای کم مصرف هم کمک کرده است.

به هر شکل در این روند، دروغ سیزده قاچاق روزانه چهل میلیون لیتر بنزین به سنگ خورد، پس از آن توجیه یارانه پنهان 900هزار میلیارد تومانی حاملهای انرژی در بودجه 98 نیز با بازخورد منفی افکار عمومی مواجه شد، اما این حماقت استمرار داشته و تازه ترین دستاورد آن فضاسازی است که تلاش می کند به مردم بقولاند اگر افزایش قیمت بنزین صورت نگیرد تا دو سال آینده دوباره وارد کننده بنزین خواهیم شد!، البته خیلی نرم در این میان با متهم کردن دهک های درآمدی بالا ( بخوانید مرفهین بی درد) به آنکه با استفاده بیشتر از یارانه بنزین حق طبقات پایین را پامال می کنند، تلاش دارند با استفاده از تضادهای طبقاتی افکار عمومی را با خود همراه کنند. این اتفاقی است که اگر در دهه هفتاد مرحوم آیت الله هاشمی می توانست از آن برای توجیه طرح تعدیل اقتصادی استفاده کند امروز مردم عادی هم آنرا باور نمی کنند، زیرا می دانند یک دستگاه بنز چند میلیاردی کمتر از یک تاکسی فرسوده وطنی بنزین می سوزاند.

نکته مهم دیگر آنکه افزایش قیمت بنزین به معنی تزریق دوباره تورم به اقتصاد است فارغ از تمام تبعات خطرناکی که امروز می تواند این اتفاق برای ایران رقم بزند، در فاصله شش ماه همین تورم دوباره اثر افزایش قیمت را خنثی کرده و مصرف بنزین با شدت قبل تداوم خواهد یافت. این تجربه چندین بار در اقتصاد ایران آزموده شده و شرایط امروز اقتصاد ایران دیگر توان باز آزمودن آنرا ندارد.

یادمان نرود، افزایش قیمت حاملهای انرژی دولت فرانسه را در سال 2018 میلادی تا آستانه سقوط هل داد و به نظر می رسد دوستان کوته نظری که دولت را به تامین بودجه از این مسیر تشویق می کنند یا از اصول اولیه و ساده علم اقتصاد بی خبرند یا خود را به بی خبری زده اند و با این توصیه های احمقانه تلاش دارند دولت را به پایان نرسیده سرنگون کنند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395