شنبه, 04 اسفند 1397 ساعت 11:40
کد خبر: 53670

اطلاعات تکميلي

  • معاون وزیر راه و شهرسازی:

ساخت مسکن در سال باید به ۶٠٠ تا ٨٠٠ هزار واحد برسد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساخت مسکن در سال باید به ۶٠٠ تا ٨٠٠ هزار واحد برسد، تاکید کرد: در سال‌های گذشته ساخت مسکن کمتر از ٣٠٠ هزار واحد در سال بود.

 مازیار حسینی، معاون امور مسکن و ساختمان در همایش گرامیداشت روز مهندس با بیان اینکه مسکن یک کالایی است که از روابط و ضوابط حاکم در اقتصاد کلان تاثیر می‌‌پذیرد، گفت: سیاست‌‌های انقباضی در سال‌‌‌های گذشته باعث شد که ساخت مسکن روند کاهشی داشته باشد در عین حال طرف تفاضا افزایش پیدا کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر باید چیزی حدود ۶٠٠ هزار تا ٨٠٠ هزار واحد مسکونی در سال ساخته شود که این آمار حداقلی برای بازار مسکن است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در سال‌های گذشته با توجه به اعمال سیاست‌‌های انقباضی میزان ساخت مسکن در سال بسیار کمتر از ٣٠٠ هزار واحد بود.
همچنین در این همایش، محمد طاهری، رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران با بیان اینکه جای تعجب دارد که با این تعداد مهندس فارغ‌‌التحصیل در کشور در برخی از ساخت و سازها شاهد ورود افراد غیرحرفه‌‌‌ای هستیم، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی به ارائه خدمات مهندسی توسط مهندسان ذیصلاح تاکید ویژه‌‌ای دارد.
وی افزود: در حال حاضر آسیب‌‌های ناشی از ورود سازندگان غیرحرفه‌‌ای به ساخت مسکن شناسایی شده است و با همکاری شهرداری به زودی شاهد کاهش ساخت و سازها از طریق افراد غیرحرفه‌‌ای خواهیم بود.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395