شنبه, 27 بهمن 1397 ساعت 10:30
کد خبر: 53368

سرگردانی خودروهای دپو شده بین گمرک و سازمان تملیکی ادامه دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک ایران در بخشنامه ای به گمرکات سراسر کشور اعلام کرد که خودروهای در گمرک مانده با ثبت سفارش‌های جعلی، تحویل سازمان اموال تملیکی می‌شود.

بر اساس اعلام گمرک ایران، فریده زبیدی مدیر کل مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک ایران، در رابطه با ترخیص خودروهای سواری موجود در گمرکات اجرایی، بخشنامه ای صادر کرد.
براساس آنچه که در این بخشنامه آمده است، پرونده قاچاق خودروهای ثبت سفارش تایید نشده توسط وزارت صنعت، در شعبه ۵ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت تحت رسیدگی قرار دارد، به هیچ عنوان مشمول مصوبات هیات وزیران و وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص ترخیص خودروهای در گمرک مانده نمی شود.
در این بخشنامه تاکید شده است که در گمرکات از هرگونه اقدام در خصوص ترخیص خودروهای موضوع پرونده های قاچاق ثبت سفارش های تایید نشده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در چارچوب مصوبات هیات وزیران به طور جد خودداری شود.
همچنین در گمرکات، باید از اعلام و تحویل خودروهای موجود موضوع پرونده قاچاق مرتبط با ثبت سفارش های تایید نشده، به عنوان کالای متروکه به نمایندگی های سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی جلوگیری و خودروهای قاچاق مورد نظر باید در راستای اعمال ماده ۵۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تحویل نمایندگی های مذکور شوند.

بخش زیادی از خودروهای دپو شده تعیین تکلیف نشده است

در همین خصوص مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: با توجه به ممنوعیت واردات خودروهای بالای 2500 سی سی که حدود سه سال از دپوی آنها در انبار می گذرد، 500 دستگاه در اختیار توانمندسازی محصلان واحدهای فنی و حرفه ای قرار گرفت و تکلیف بقیه خودروها هنوز روشن نشده است.
جمشید قسوریان جهرمی اظهار داشت: خودروهای متروکه پس از اعلام از سوی گمرک جمهوری اسلامی به سازمان اموال تملیکی و اخذ مجوز فروش توسط حاکم شرع در فرآیند تعیین تکلیف قرار می گیرد که در صورت داشتن مجوزهای لازم در مزایده عمومی مطرح و به فروش می رسد.
وی افزود: خودروهایی که ورود آنها به کشور مجاز نباشد تا زمان تعیین تکلیف نهایی در انبارهای سازمان نگهداری می شود.
مدیر عامل سازمان اموال تملیکی اظهارداشت: حاصل فروش این اموال پس از کسر هزینه های موضوع ماده 34 که شامل حقوق و عوارض گمرک و مالیات است، به صاحبان کالا عودت داده می شود.
به گفته وی بیشتر خودروهای متروکه در بنادر استان های هرمزگان و بوشهر وجود دارد.
قسوریان جهرمی با بیان اینکه خودروهای متروکه موجود در انبارهای سازمان اموال تملیکی بیشتر به دلیل موانع مقرراتی و نداشتن مجوزهای لازم در انبارها دپو شده اند، افزود: امسال بیش از 500 دستگاه از خودروهایی که مجوز فروش برای تردد در کشور را نداشته اند، جهت توانمند سازی محصلین واحدهای فنی و حرفه ای و کسب تجربه فنی به این سازمان تحت قوانین و مقررات مربوطه واگذار شده است.

آخرین وضعیت تعیین تکلیف کالاهای متروکه

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در مورد آخرین وضعیت تعیین تکلیف کالاهای متروکه گفت: هم اکنون سازمان بر اساس تفاهم نامه با گمرک جمهوری اسلامی درباره تبادل الکترونیکی اطلاعات پرونده های متروکه اقدام کرده است.

Custom Organization

قسوریان جهرمی افزود: بیشترین حجم پرونده های متروکه در بنادر استان های هرمزگان و بوشهر است و با استقرار تیم های ویژه در گمرک شهید رجایی برنامه ریزی و اقدام لازم برای تسریع در روند تعیین تکلیف این نوع کالاها در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: فروش کالاهای متروکه با توجه به اینکه صاحب کالای آن ذینفع است و بیشتر مشمول کالاهای سرمایه ای است، فرآیند خاصی دارد که پس از اعلام گمرک مبنی بر متروکه بودن شروع می شود و سازمان در این خصوص رعایت حقوق دولت و شهروندان را می کند.
براساس این گزارش از اواخر تیرماه پارسال ثبت سفارش خودرو متوقف شد.
این ممنوعیت اواخر دی ماه همان سال با ابلاغ آیین نامه جدید واردات خودرو، برطرف و واردات خودروها از سر گرفته شد، اما با تغییر سیاست های ارزی دولت در سال 97 و نیز خروج آمریکا از برجام، دولت تصمیم گرفت واردات برخی کالاهای غیرضروری از جمله خودرو را بار دیگر متوقف کند.
در این دوران با احتساب 6 هزار و 428 خودرویی که بدون ثبت سفارش به صورت غیرقانونی وارد گمرک شد، 13 هزار خودرو در گمرک باقی مانده بود.
برای حل این مشکل، هیات دولت 9 دی ماه مصوبه ای داشت که امکان ثبت سفارش و ترخیص این دسته از خودروها را فراهم می کرد؛ براساس این مصوبه ثبت سفارش برای واردات خودروهای سواری (بدون رعایت سال ساخت) که تا تاریخ ابلاغ تصویب‌نامه (16 دی ماه) دارای قبض انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری - صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی باشند، به صورت بدون انتقال ارز و از محل ارز متقاضی با اظهار منشاء ارز به بانک مرکزی مجاز است و همه ثبت سفارشات قبلی خودرو (اعم از بانکی و غیربانکی) لغو می ‌شود.
این بند از مصوبه هیات وزیران مخالفت رئیس کل بانک مرکزی را در پی داشت؛ «عبدالناصر همتی» با ترخیص خودروهای وارداتی که فقط دارای قبض انبار باشند مخالفت کرد؛ وی معتقد بود نباید دولت اجازه ورود خودروهای وارد شده که به روش بدون انتقال ارز بعد از 15 مرداد ماه به گمرک وارد شده اند را بدهد.
سرانجام هیات وزیران در جلسه بیست و سوم دی ماه مصوبه قبلی خود را اصلاح کرد؛ به این ترتیب که در بند یک این مصوبه زمان ترخیص خودروها از شانزدهم دی ماه پنج ماه کاهش یافت و به 16 مرداد ماه تغییر کرد.
رئیس گمرک جمهوری اسلامی چهاردهم بهمن ماه در نشست خبری خود درباره خودروهای انبار شده در گمرک گفت: 13 هزار دستگاه خودرو در گمرکات متوقف شده که بیشتر آنها در گمرک مناطق آزاد انبار شده است.
همچنین جمشید قسوریان جهرمی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه هنوز هیچ خودروی سواری که در گمرکات و مناطق ویژه دپو شده به سازمان اموال تملیکی اعلام متروکه نشده است، گفت‌: یکی از دلیلی که می‌تواند منجر به عدم متروکه شدن باشد این است که چون طبق مصوبه دولت جلوی ورود این خودروها گرفته شده مشمول متروکه نمی‌شوند اما اگر اجازه ترخیص وجود داشت و در گمرکات می‌ماند مشمول متروکه می‌شد.
وی ادامه داد: سازمان بنادر متولی اعلام تاریخ کالاها برای متروکه شدن است و گمرک متولی اعلام اموال متروکه به سازمان اموال تملیکی است.
مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در پاسخ به این سوال تکلیف خودروهایی مشمول مصوبه خودرویی دولت نیستند و پس از تاریخ اعلام شده تا ۱۶ مرداد ۹۷ وارد شدند چیست، بیان داشت: اگر متروکه اعلام شوند می‌توان با طی کردن فرایندهای قانونی آنها را در بازار داخلی فروخت.
وی در پاسخ به این سوال که این موضوع به منزله دور زدن مصوبه خودرویی نیست و رانت خواهد داشت و از طرفی مشکلات ارزی ایجاد می‌کند،‌ گفت:‌ اگر تامین ارز شده باشند که مشکل در بازار نخواهند داشت اما در غیر اینصورت می‌تواند در بازار ارز تاثیرگذار باشد. از طرفی این امکانی است که قانون فراهم کرده و اجازه فروش آن را می‌دهد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395