یکشنبه, 21 بهمن 1397 ساعت 00:00
کد خبر: 53237

امسال هم از واردات گندم بی نیازیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: با همت کشاورزان و پشتیبانی وزارت جهاد کشاورزی، پیش‌بینی می‌شود امسال برای چهارمین سال پیاپی از واردات گندم بی‌نیاز باشیم.

اسمعیل اسفندیاری‌پور در بازدید از مزارع گندم استان فارس، گفت: با توجه به وضعیت کشت مناسب، یکنواختی سطح سبز و استقرار بوته در مزارع این استان، اگر شرایط زراعی ما به همین صورت ادامه پیدا کند و در فصل بهار متوسط بارندگی دراز مدت نزدیک به نرمال داشته باشیم، امسال جز سال‌های خوش گندم خواهد بود.
اسفندیاری‌پور یادآورشد: علی‌رغم کاهش سطح زیر کشت گندم، سعی شده با اتخاذ روش‌های افزایش بهره‌وری آب از جمله آبیاری تیپ و قطرهای و مدیریت خوب، جبران کاهش سطح زیر کشت را داشته باشیم.او با اشاره به راه‌اندازی پروژه مشترک با سیمیت در راستای افزایش تولید گندم، می‌گوید: روش‌های جدید کشت و کار از جمله کشت روی پشته‌های دائمی و کف‌کار با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و استفاده از ارقام جدید در دستور کار قرار گرفته تا با افزایش عملکرد و تولید به نوعی جبران کاهش سطح زیر کشت را داشته باشیم.
اسفندیاری‌پور با بیان این‌که در سنوات اخیر سطح زیر کشت گندم در کشور حدود ۱۲ درصد کاهش پیدا کرده اما با اقدامات فنی و افزایش بهره‌وری تولید گندم افزایش یافته است، تاکید کرد: با همت کشاورزان و پشتیبانی وزارت جهاد کشاورزی، پیش‌بینی می‌شود امسال برای چهارمین پیاپی از واردات گندم بی‌نیاز باشیم.

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395