چهارشنبه, 17 بهمن 1397 ساعت 10:48
کد خبر: 53202

اطلاعات تکميلي

  • اسلامی  اعلام کرد

افتتاح محور ترانزیتی ۱۴۱ کیلومتری در غرب کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: فاز اول پروژه ساخت آزادراه کرمانشاه – بیستون با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز به کار کرد. این آزادراه به طول ۱۴۱ کیلومتر و با اعتباری معادل ۱۵۰۰ میلیارد تومان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ساخته می‌شود.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی همچنین در آیین افتتاح پروژه ۹۶ واحدی مسکن مهر امور اتباع استانداری کرمانشاه، از افتتاح ۵۰ هزار واحد مسکن مهر در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: در این ایام فرخنده حدود ۵۰ هزار واحد مسکن مهر به مالکین تحویل داده خواهد شد. این واگذاری ها آغاز شده است و همین پروژه که اکنون در آن حضور داریم، شاهد این مدعی است.
اسلامی به پروژه های مسکن مهر استان کرمانشاه نیز اشاره کرد و افزود: ۱۰۰۰ واحد در استان کرمانشاه روز گذشته به صورت همزمان افتتاح می شود. انشاالله تا پایان سال این ۵۰ هزار واحد به مردم تحویل داده خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی همچنین در ادامه این سفر در آیین کلنگ زنی باغ موزه دفاع مقدس استان کرمانشاه شرکت کرد.
این باغ موزه در ۱۵ هکتار زمین احداث شده و شامل محوطه بسته، مرکز همایش ها، کتابخانه، یادمان ها و محوطه باز برای نمایش ادوات و تسلیحات نظامی می شود.
همچنین اسلامی در جریان سفر به استان کرمانشاه، از راه آهن در حال ساخت کرمانشاه-اسلام آباد غرب بازدید کرد.
این مسیر که در دو فاز اجرا می‌شود، در مرحله اول کرمانشاه را به اسلام آباد غرب متصل کرده و در مراحل بعدی ایلام و مرز خسروی را وارد شبکه حمل و نقل ریلی کشور می‌کند.
فاز اول این پروژه در حال حاضر ۵۳ درصد و کل پروژه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی  در جریان این سفر همچنین از ایستگاه راه آهن تازه ساز کرمانشاه دیدن کرد. استان کرمانشاه به تازگی و در دولت تدبیر و امید به شبکه حمل و نقل ریلی کشور متصل شده است.
این عضو هیئت دولت در مراسم کلنگ‌ زنی آزاد راه گفت: این آزادراه ویژگی‌هایی چون پیشرفته بودن، ایمنی بالا، سرعت بالاتر و مسافت کوتاه‌تر را برای تردد مردم از کرمانشاه به حمیل ایجاد می‌کند به طوری که این مسیر به اندازه ۳۰ کیلومتر کوتاه‌ تر خواهد شد که هم به کاهش زمان سفر و صرفه‌جویی در مصرف سوخت منجر خواهد شد.
وی ادامه داد: این محور یکی از محورهای ترانزیتی است که تأثیر قابل ملاحظه‌ای در توسعه کریدور شرق به غرب خواهد داشت.
اسلامی با اشاره به توسعه کنارگذر شرقی کرمانشاه در این پروژه گفت: این اقدام به تسهیل تردد مردم کرمانشاه و افزایش رفاه و آسایش مردم کرمانشاه و مسافران منجر خواهد شد و همچنین کمک می‌کند که در آینده باقی مسیر سریعتر اجرا شود.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به توسعه مسیرهای آزادراهی و بزرگراهی پس از انقلاب اسلامی گفت: هرآنچه که در ایران آزادراه و بزرگراه داریم از برکت انقلاب اسلامی به وجود آمده است، پیش از انقلاب کمتر از ۲۰۰ کیلومتر آزادراه و بزرگراه در کشور وجود داشت امام اکنون به بیش از ۲ هزار کیلومتر افزایش پیدا کرده است.
اسلامی با اشاره به برنامه دولت برای توسعه مسیرهای آزادراهی و بزرگراهی گفت: برنامه ما این است که این مسیرها را از ۲۴۰۰ کیلومتر به ۱۰ هزار کیلومتر افزایش دهیم که این اتفاق در باقی‌مانده برنامه ۵ ساله ششم و برنامه ۵ ساله هفتم محقق خواهد شد. در این صورت کل شریان‌های آزادراهی کشور ساخته خواهد شد.
وی ادامه داد: در بحث بزرگراه‌ها تمرکز ما بر نقاط پرحادثه است. باید بتوانیم در مسیرهای دوخطه‌ای که تردد در آن‌ها بیش از ظرفیت جاده است باند دوم را ایجاد کنیم تا سفری ایمن برای مردم رقم بخورد
گفتنی است قرارداد این آزادراه با سهم مشارکت ۳۰ درصدی دولت و ۷۰ درصدی بخش خصوصی به ارزش ۷۵۰ میلیارد تومان مرداد ماه امسال منعقد شد که سرمایه‌گذار این آزادراه یکی از شرکت‌های بومی فعال در زمینه راهسازی است.
ساخت این پروژه آزادراهی می تواند در خصوص اشتغال‌ زایی استان کرمانشاه، تسهیل تردد زائران کربلا و دسترسی مردم به استان ایلام تأثیر بسزایی داشته و موجب کاهش ۳۰ کیلومتری مسیر فعلی می‌شود.
حدفاصل بیستون تا کرمانشاه در دشت واقع ‌شده و از کرمانشاه تا حمیل به طول 50 کیلومتر در مناطق کوهستانی است و چون بخشی از پروژه از کمربندی کرمانشاه عبور می‌کند، باید عملیات بهسازی مسیر نیز در این مسیر انجام شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395