دوشنبه, 15 بهمن 1397 ساعت 08:35
کد خبر: 53054

سبک نوین اطلاع رسانی، بدون روزنامه ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

علی پاکزاد

در روزهایی که  از آغاز دهه چهلمین فجر انقلاب اسلامی می گذرد طبق سنت هر ساله نشست های رسانه ای از سوی دستگاه ها برای ارائه گزارش عملکرد نیز رونق داشته و هر دستگاه به تبع حیطه فعالیتش تلاش دارد سهمی از فضای رسانه ها را به ارائه کارکردهایش اختصاص دهد. ولی جای تعجب و نگرانی از رفتاری است که به نظر می رسد میان دستگاه ها به یک اپیدمی تبدیل شده و آن هم نادیده گرفتن اصحاب رسانه های چاپی و روزنامه ها در این نشست هاست.

 بسیاری از روابط عمومی ها نشست ها را به حضور خبرگزاری ها و برخی از سایت های خبری محدودکرده و از دعوت رسانه های چاپی خود داری می کنند. این در حالی است که به رغم گسترش رسانه های مجازی هنوز رسانه های مکتوب بیشترین تاثیر را در فضای رسمی اطلاع رسانی داشته و به رغم تمامی فشارها هنوز ویترین اصلی فضای رسانه ای کشور توسط رسانه های چاپی و روزنامه ها تکمیل می شود.
اما کج فهمی غالب بر روند اطلاع رسانی دستگاه ها باعث نادیده گرفتن این اصل بوده و مسئولان ارتباط با رسانه ها در پاسخ به اعتراض خبرنگاران که چرا روزنامه ها را به نشست های رسانه ای دعوت نمی کنید پاسخ می دهند: «خبرگزاری ها در نشست حضور داشته اند، شما می توانید شرح جلسه را از خبرگزاری ها دریافت و باز نشر کنید.» این نوع برخورد همان طور که اشاره شد از یکسو ناشی از عدم شناخت زنجیره اطلاع رسانی و کارکرد هر یک از اجزا ی این مجموعه و از سوی دیگر بی اطلاعای از کارکرد نشست های مطبوعاتی است.
اولین بازخورد نسبت به چنین کارکردی اعلام ضعف علنی و رسمی دستگاه در پاسخگویی است زیرا وقتی چنین فیلتری برای دعوت رسانه ها اعمال می شود گویی روابط عمومی اعلام می کند دستگاه متبوعش عملکردی قابل دفاع نداشته یا مدیران دستگاه توان دفاع از کارکردهای خود را ندارند؛ بنابراین روابط عمومی برای آنکه از تبعات یک نشست آزاد شانه خالی کند به این روش از حضور روزنامه ها جلوگیری کرده و برای توجیه واهمه خود نیز به بهانه های مختلف متوصل می شود.
البته در چنین جریانی بی انصافی است که ضعف اصحاب رسانه و روزنامه ها را نادیده گرفته و تمامی مشکلات را ناشی از دستگاه ها بدانیم. متاسفانه بی اخلاقی ها رواج یافته در میان اندکی از اصحاب رسانه در سال های گذشته چهره اصحاب قلم و اندیشه را مخدوش کرده و این بد اخلاقی ها دستاویزی برای برخوردهای حذفی با روزنامه ها و دیگر اصحاب رسانه به اشکال گوناگون فراهم ساخته است ولی از این منظر نیز تشخیص سره از ناسره کاری سخت نیست و اگر روابط عمومی نتواند در سپهر رسانه ای کشور یک محک تشخیص مناسب داشته باشد در عمل بی کفایتی خود را برای چنین جایگاهی به اثبات رسانده است.
در نهایت گلایه اصحاب رسانه از دستگاه ها متوجه نظام رسانه ای کشور نیز می شود؛ متاسفانه تلاش های صورت گرفته برای ایجاد یک نظام رسانه منسجم مانند آنچه در نظام مهندسی یا پزشکی کشور شاهد هستیم از ایده هایی بود که مسکوت گذاشته مانده است.
اما در آن سوی این میدان بازندگان اصلی این سبک نوین اطلاع رسانی دستگاه ها و در کلان آن نظام است که تلاش
می کند خدمات خود را به گوش عامه برساند ولی به دلیل بدسلیقگی  و ندانم کاری های حاکم بر روابط عمومی ها و رابطین خبری نتیجه نادیده  گرفتن و ناشنیده ماندن عملکرهای مثبت و خدمات ا و بزرگنمایی بیش از اندازه نقاط ضعف و نا کارمدی هاست.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395