دوشنبه, 24 دی 1397 ساعت 19:30
کد خبر: 51892

اطلاعات تکميلي

  • سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد:

رشد 62 درصدی یارانه خرید تضمینی گندم در بودجه 98

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد یارانه خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه 1398 نسبت به امسال با 62 درصد رشد پیش بینی شده است؛ بنابراین در این زمینه کمبود اعتبار نداریم.

در گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی آمده است «دولت در بودجه سال آینده، برای تامین بودجه خرید تضمینی گندم و یارانه نان با کمبود اعتباری نزدیک به 16 هزار و 50 میلیارد ریال روبرو می شود.» 

سازمان برنامه و بودجه برای شفاف سازی این موضوع توضیحاتی ارائه کرد. 
بر اساس توضیحاتی که در تارنمای سازمان برنامه و بودجه آمده، هشت هزار و 140 میلیارد تومان در سال آینده برای خرید تضمینی گندم پیش بینی شده که در مقایسه با اعتبار پنج هزار میلیارد تومانی آن در قانون امسال 62 درصد بیشتر است. 
بر پایه این توضیح «در اجرای قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، هر سال اعتبار مورد نیاز خرید تضمینی گندم با تصویب هیات وزیران در قالب جدول گردش نقدینگی خرید تضمینی گندم بر اساس پیش‌بینی میزان خرید تعیین می‌شود.» 
منابع تامین اعتبار خرید تضمینی گندم اعتبارات عمومی دولت، تسهیلات بانکی و درآمد فروش گندم توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران است. 
به گزارش ایرنا، لایحه بودجه 1398 چهارم دی ماه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد که سقف این بودجه 17 میلیون و 32 هزار و 332 میلیارد و 270 میلیون ریال است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395