شنبه, 01 دی 1397 ساعت 12:44
کد خبر: 50447

نمایشگاه عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری سوم تا ششم دی ماه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بزرگترین نمایشگاه عرضه گنندگان و متقاضیان فناوری در کشور با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سوم تا ششم دی ماه جاری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز شنبه میزبان دکترمسعود برومند معاون تحقیقات و فناوری وزیر علوم در نشست خبری تشریح برنامه های یکی از بزرگترین نمایشگاه های رویارویی عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری در قالب'نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار' بود.
نمایشگاهی که قرار است از سوم تا ششم دی ماه با حضور دانشگاهها، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و نیز برخی از وزارتخانه ها و سازمان های اجرایی مرتبط همزمان با پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شود.
مسعود برومند دراین نشست که با حضور پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همراه بود، اظهار داشت: در این نمایشگاه به منظور حمایت از کالای ایرانی، توانمندی های مراکز دانشگاهی، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و مراکز تحقیقاتی در قالب دستاوردهای پژوهشی و فناوری های قابل تجاری سازی در نمایشگاه و فن بازار به متقاضیان این بخش شامل درخواست کنندگان فناوری، سرمایه گذاران ریسک پذیر و موسسات تأمین مالی ارائه می شود.
وی ضمن دعوت از همه ذینفعان اعم از دانشجویان، پژوهشگران، فناوران، شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد واحدهای فناور، مراکز صنعتی، سرمایه گذاران، موسسات تأمین مالی و سازمانهای اجرایی برای مشارکت و حضور در فن بازار گفت: مهمترین ویژگی این نمایشگاه آن است که هم عرضه کنندگان و هم متقاضیان در سطح وسیعی حضور خواهند داشت و روبروی یکدیگر قرار خواهند گرفت.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در ادامه تعداد مراکز عرضه کنندگان فناوری در این نمایشگاه را 199 مرکز عنوان کرد.
وی افزود: این مراکز شامل 15 دانشگاه، 15 پژوهشگاه، 40 پارک علم و فناوری ، 79 مرکز رشد و 14 موسسه تحقیقاتی است.
برومند با اشاره به 3 هزار و 199 فناوری که برای ارائه به نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار ثبت شده است افزود: از این تعداد محصول 58 درصد متعلق به دانشگاه ها، 16 درصد پارک های علم و فناوری، 11 درصد مراکز رشد، پنج درصد موسسات تحقیقاتی، پنج درصد پژوهشگاه ها و پنج درصد سایر است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395