جمعه, 23 آذر 1397 ساعت 15:04
کد خبر: 49792

اطلاعات تکميلي

  • دیدار واعظی در دیدار با وزیر تجارت ترکیه؛

باید برای توسعه مناسبات همه‌جانبه ایران و ترکیه تلاش کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رئیس دفتر رئیس جمهوری در دیدار با وزیر تجارت ترکیه با تاکید بر اینکه توسعه روابط و همکاری‌ با همسایگان برای ایران اهمیتی راهبردی دارد، گفت: باید در راستای توسعه بیش از پیش مناسبات همه‌جانبه ایران و ترکیه تلاش کنیم.

دکتر محمود واعظی که عصر پنجشنبه در رأس هیأتی اقتصادی-سیاسی برای دیدار و گفت‌و‌گو با مقامات عالی رتبه ترکیه و به منظور انجام مقدمات دیدار آتی رؤسای جمهور دو کشور، به ترکیه سفر کرده است، با «رخسار پکجان» وزیر تجارت این کشور دیدار کرد.
وی در این دیدار با تاسف از وقوع حادثه تصادف قطار در ترکیه و ابراز تسلیت و همدردی دولت و ملت ایران با مردم و مسئولان این کشور، گفت: روابط ایران و ترکیه در سال‌های اخیر مثبت و روبه گسترش بوده است و باید در راستای توسعه بیش از پیش مناسبات تهران-آنکارا تلاش کنیم.
واعظی با اشاره به برگزاری چهار دور نشست شورای عالی همکاری‌های راهبردی ایران و ترکیه در قالب دیدار رؤسای جمهور دو کشور و توافقات انجام شده در این نشست‌ها، اظهار داشت: خرسندیم که در روزهای آتی پنجمین نشست این شورای عالی برگزار می‌شود و این در حالی‌ است که امروز فضای روابط دو کشور به گونه‌ای شکل گرفته که می‌توان امیدوار بود با سرعت و تلاش بیشتر به سطح مورد انتظار در مناسبات و تبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور دست پیدا کنیم.
وی گفت: توافق رؤسای جمهور دو کشور برای رسیدن به هدف 30 میلیارد دلار در تبادلات تجاری و اقتصادی فی‌ما‌بین، اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد و باید با تلاش بیشتر در راستای دستیابی به آن گام برداریم.
رئیس دفتر رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: همچنین باید در راستای رفع موانع از مسیر توسعه همکاری‌های فعالان اقتصادی و بخش‌ خصوصی ایران و ترکیه تلاش کنیم.
«رخسار پکجان» وزیر تجارت ترکیه نیز در این دیدار با تقدیر از ابراز همدردی دولت و ملت ایران با سانحه دیدگان تصادف قطار در ترکیه، گفت: ایران همواره برای ترکیه یک شریک راهبردی بوده و برای ما جایگاه ویژه سیاسی و اقتصادی داشته است و خواهد داشت.
وزیر تجارت ترکیه برگزاری پنجمین نشست شورای عالی همکاری‌های راهبردی تهران-آنکارا همزمان با سفر آتی دکتر روحانی به ترکیه را فرصتی مغتنم برای دستیابی به هدف 30 میلیارد دلاری در مناسبات و همکاری‌های دو کشور دانست و افزود: باید زمینه‌های توسعه سرمایه‌گذاری‌ و همکاری مشترک دو کشور را فراهم کرده و در راستای گسترش آن تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه هیچ مشکل و مانعی در مسیر توسعه روابط و همکاری‌های همه جانبه ایران و ترکیه وجود ندارد، اظهار امیدواری کرد: روابط و رایزنی بیشتر مسئولان عالی رتبه دو کشور موجب توسعه روزافزون مناسبات فی مابین شود.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395