چهارشنبه, 07 آذر 1397 ساعت 02:00
کد خبر: 48471

نمایشگاه هوایی کیش، نمایش قدرت و اقتدار ایران درصنعت هوایی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد – کیش : نهمین نمایشگاه صنایع هوایی و هوانوردی کیش به گفته مسئولان شرکت کننده در همایش و نمایشگاه، نمایش قدرت، اقتدار ونماد تحقق ما می توانیم در برابر تحریم های استکبار جهانی است.

نهمین نمایشگاه دوسالانه صنایع هوایی و هوانوردی ایران در جزیره کیش از 5 آذر در جزیره کیش گشایش یافته و تا 8 آذر ادامه دارد.

جشنواره شادی و امید

بنابراین گزارش : امیر سرتیپ حاتمی  وزیر دفاع در مراسم افتتاح این نمایشگاه با بیان اینکه نمایشگاه هوایی کیش در این مقطع حساس از تاریخ نوعی جشنواره شادی، امید، عزت و افتخار است اظهار کرد: باید در این فضا از عظمت علم و دستاورهای آن لذت برده و به آن ادای احترام کنیم.

وی ادامه داد: این نمایشگاه جشنواره ای برای شکر گزاری خداوند است که به مقتضی عدل خود هوش و اراده را میان انسان ها به گونه ای تقسیم کرد که اگر روزی افراد جاه طلبی تصمیم گرفتند دیگران را از دانش محروم کنند ملت های دیگر با اراده فولادین و هوش خود تلاش کنند و آن را به دست آورند و این همان مسیر است.

وزیر دفاع کشورمان با تاکید براینکه ما می خواهیم موفقیت فرزندان و هموطنانمان را به نظاره بنشینیم و به آن افتخار کنیم افزود: هر چند پیشرفت های علمی و فناوری برای تمامی ملت ها غرور افرین است ولی برای ملت هایی که تحت فشار قدرت های زورگو با وجود مخالفت های آنان مسیر رشد و تعالی را طی می کنند عزت و غروری مضاعف محسوب می شود.

وی نهمین نمایشگاه بین المللی هوایی کیش را سمبل تحقق رویای بشر برای پرواز در تسخیر آسمان عنوان کرد و افزود: رویایی که مرهون صنعت هوایی و داشنمندان این عرصه است.

جلوگیری از پیشرفت ایران سرابی بیش نیست

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در برابر عهدشکنی، دروغ پراکنی، خشونت طلبی   و جنایت های آمریکا تاکید کرد: این نمایشگاه وحضور میهمانان آن نشان از آن دارد که آنها با تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران، می خواهند  از پیشرفت و توقف ملت ایران در استقلال خواهی  جلوگیری کنند گه سرابی بیش نخواهد بود.

وی در خصوص توانمندی ایران در تعمیرات هواپیماها نیز افزود: یکی از نقاط مثبت صنایع هوایی کشور، اورهال است. تقریبا تمامی هواپیماهایی که ایرلاین‌های مختلف در اختیار دارند، در داخل کشور اورهال می‌شود.

دبیر اجرایی نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی کیش نیز  ،افزایش حضور شرکت های دانش بنیان  را از ویژگی های این نمایشگاه برشمرد.

بیژن بنکدار با اشاره به اینکه این نمایشگاه ثمره بیش از 16 سال تلاش در این عرصه است اظهارکرد: این نمایشگاه در فضایی به وسعت 1400 متر مربع و با حضور بیش از 110 شرکت داخلی و خارجی در حال برگزاری  است که به رغم وجود تحریم های ناجوانمردانه استکبار جهانی با رشد 10 درصدی مشارکت کنندگان همراه است.

وی با اشاره به تعامل مثبت سازمان منطقه آزاد کیش در برگزاری این دوره از نمایشگاه هوایی از همکاری و مشارکت سازمان صنایع هوایی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، صنایع هوا و فضا، پژوهشگاه هوا فضا، مرکز علمی فضایی، انجمن ملی هوا فضا و شرکت های دانش بنیان تقدیر کرد.

دبیر نهمین نمایشگاه بین المللی هوایی ایران ارائه توانمندی های کشور در صنعت حمل و نقل هوایی کشور را یکی از مهمترین اهداف این نمایشگاه برشمرد و افزود: ایجاد فرصت های تعامل با کشورهای خارجی، انتقال دانش و فناوری های نوین صنعت هوایی و هوانوردی، آشنایی با توانمندی های به روز صنعت هواپیمایی از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

برگزاری نمایش های هوایی توسط میگ های 29 روسی، هواپیماهای سوخو، هواپیماهای F14 جمهوری اسلامی ایران و رونمایی از چند طرح ویژه صنعت هوایی و هوانوردی و برگزاری کارگاه های آموزشی و تخصصی در این عرصه از ویژه برنامه های جنبی نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و هوانوردی ایران در جزیره کیش است.

وی افزود: صنعت هواپیمایی کشور، هزینه های زیادی برای مشارکت در اجرایی شدن سیاست های استقلال خواهی و نفی نظام سلطه کشور طی چهار دهه گذشته متحمل شده است  به همین منظور عملیات حمل و نقل هوایی با وجود تحریم های طولانی مدت، با رعایت الزامات استانداردهای ایمنی و امنیت در کشور جاری است.

بانک با تاکید براینکه فرودگاه های مستقر در مناطق آزاد به محلی برای استقرار صنایع، خدمات و کسب وکارهای مزیت گیرنده از حمل و نقل هوایی تبدیل شده و از مزیت های کامل قانونی مناطق آزاد نیز برخوردار هستند بیان کرد: در ادبیات توسعه، از نظام حمل ونقل کارآمد، به نیروی محرکه و موتور توسعه متوازن و پایدار کشورها یاد می شود. با مروری بر شرایط توسعه یافتگی کشورهای مختلف، همبستگی مستقیم بین توسعه حمل ونقل و دستیابی به نرخ رشد اقتصادی بالاتر، امنیت و عدالت اجتماعی دیده می شود.

وی ایمنی و سرعت بالا، برخورداری از فناوری های برتر، فواید موثر اجتماعی در ابعاد مختلف اشتغال زایی و برقراری توازن و عدالت منطقه ای با کم کردن فاصله مناطق مختلف، آثار اقتصادی مستقیم، غیرمستقیم، القایی و تکاثری و افزایش تولید ناخالص داخلی، تسهیل و تسریع در امداد رسانی و حفظ و احیای سلامت جوامع در بحران های مختلف طبیعی و غیرطبیعی، تسهیل و تقویت دیپلماسی خارجی، تسهیل گردشگری بین المللی و داخلی را از جمله آثاری عنوان کرد که موجب تقویت و توجه به صنعت حمل و نقل هوایی در جهان شده است.

 به گفته دبیرشورای عالی هماهنگی مناطق آزاد کشور حمل و نقل هوایی با کم کردن فاصله ها، شهروندان، فرهنگ ها، شرکت ها، ایده ها، نوآوری ها و فرصت ها را به هم متصل می کند و این اتصال موجبات نزدیکی، شناخت و تعامل بیشتر، تبادل اندیشه و فکر و تجربیات موفق و مراودات تجاری و اقتصادی و البته معرفی نقاط قوت و جذابیت های تاثیر گذار و تحسین برانگیز مراکز اصلی استقرار خود را به سایر ملل فراهم می سازد.

وی با بیان اینکه از دهه 60 میلادی تقاضای فزآینده برای خدمات حمل و نقل هوایی با توجه به افزایش 5 برابری تولید ناخالص داخلی در سطح جهان آثار و خروجی های اقتصادی این صنعت را 30 برابر کرده است.

بانک افزود: رشد ترافیک هوایی به طور مستمر نه تنها از مقاطع رکود اقتصادی آسیب ندیده است، بلکه صنعت حمل و نقل هوایی در برابر این رکودها مقاومت کرده و حتی به عنوان یکی از موثرترین ابزارها برای پایان دادن به آنها عمل کرده است.

وی با تاکید بر اهمیت ژئوپولتیک ایران در منطقه به برنامه ای توسعه ای در عرصه صنعت حمل و نقل هوایی در کشور اشاره کرد و افزود: تعیین نرخ رشد 8 درصدی برای سال  های آتی به عنوان محرک تقاضای فراوان برای حمل و نقل هوایی، برخورداری از نیروی انسانی جوان، متخصص و علاقمند برای تلاش دانایی محور و شرکت های هواپیمایی متعدد و تمایل برای سرمایه گذاری بیشتر در این بخش که می تواند به افزایش رقابت و ارتقاء سطح خدمات منجر شود.

وی راهکار تسریع در توسعه کشور و تقویت کارآمدی در ابعاد مختلف را افزایش توان در ثروت آفرینی و گسترش سهم کشور از اقتصاد جهانی و منطقه ای عنوان کرد که نیازمند گسترش ارتباطات بین المللی و منطقه ای است و افزود: با اشتیاق شهروندان کشورهای دیگر برای سفر به ایران و فراهم سازی بسترهای سخت افزاری و نرم افزای لازم در این حوزه محقق خواهد شد.

رونمایی از اولین کیت اورژانس هوایی، طراحی و ساخته شده در شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) و امضاء یادبود انجام اولین امریه صلاحیت پرواز هواپیمای  B737-400به صورت کاملا بومی

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395