جمعه, 25 آبان 1397 ساعت 15:55
کد خبر: 47743

برنامه جدی کردستان عراق برای توسعه تجارت با ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
علیرغم تلاشهای آمریکا برای جلوگیری از مبادلات تجاری بین منطقه کردستان عراق و ایران اما این منطقه مبادی گمرکی خود با ایران را توسعه می دهد.

«سامال عبدالرحمن عزیز» مدیرکل گمرکات اقلیم کردستان عراق با اعلام این مطلب به رسانه های محلی گفت: تمامی دروازه های گمرکی با جمهوری اسلامی ایران رسمی بوده و بخشی از آنها هم بین المللی می باشند.
وی افزود: دولت اقلیم تلاش می کند که این مبادی گمرکی توسعه پیدا کنند.
نامبرده در ادامه اظهار کرد: ما برنامه جدی برای توجه بیشتر به دروازه های گمرکی و تامین نیازمندیهای لازم برای تسهیل در امر تجارت و مبادلات اقتصادی در این دروازه های گمرکی داریم تا تجار بتوانند در کمترین زمان ممکن کارهای گمرکی خود را انجام دهند.
این سخنان بعد از آن مطرح شد که هیاتهای آمریکایی مستقر در منطقه کردستان عراق در تلاش برای کاهش مبادلات تجاری و بازرگانی با ایران هستند.
نامبرده تاکید کرد: با یکسان سازی تعرفه های گمرکی بین منطقه کردستان عراق و دولت مرکزی عراق مبادلات تجاری بیشتر از گذشته در مبادی گمرکی مستقر در اقلیم کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران توسعه پیدا خواهد کرد.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395