یکشنبه, 20 آبان 1397 ساعت 15:13
کد خبر: 47395

امضای دیجیتال دستگاه‌های دولتی پای ترخیص تمامی کالاها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
گمرک ایران از امضای دیجیتالی دستگاه‌ها پای ترخیص تمامی کالاها خبر داد و اعلام کرد : این موفقیت به کمک پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک فراهم شده است .

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران؛ ایجاد بستر های امن تبادل اطلاعات با درج امضای دیجیتال کلیه دستگاه‌های دخیل در حوزه تجارت از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی فراهم شده و امضای دیجیتال دستگاه‌های مجوز دهنده از طریق سامانه گمرک قابل ردگیری است .
بنابراین گزارش، این اقدامات منجر به ایجاد بستر سالم برای انجام تشریفات گمرکی و همچنین کنترل و نظارت دقیق بر نحوه انجام تشریفات و صدور مجوز های ورود و ترخیص کالا گردیده است.
یکی از مهمترین نتایج این اقدام با توجه به اتفاقات اخیر حادث شده در حوزه خودرو ثبت امضای دیجیتال دستگاهها و نمایندگی های رسمی خودرو در زمان انجام تشریفات گمرکی خودروهای وارداتی بوده که تنها اطلاعات قابل استناد برای شناسایی تخلفات بزرگ در این حوزه صرفاً اطلاعات سامانه جامع و پنجره واحد تجارت فرامرزی است .
همچنین ایجاد بستر های امن تبادل اطلاعات با درج امضای دیجیتال با کلیه دستگاه های دخیل در حوزه تجارت که قابل ردگیری است منجر به ایجاد بستر سالم برای انجام تشریفات گمرکی گردیده که کنترل و نظارت دقیق بر نحوه انجام تشریفات و صدور مجوز های ورود و ترخیص کالا را فراهم کرده است. از جمله همین موارد وجود اسناد و مدارک الکترونیک با امضای دیجیتال در خصوص خودرو های دارای ثبت سفارشات غیر قانونی بوده که علاوه بر ارسال الکترونیک با امضای دیجیتال این ثبت سفارشات از طریق سامانه تجارت به گمرک ، کلیه شماره های VIN مورد تأیید نمایند گی های مربوطه قرار گرفته است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395