یکشنبه, 20 آبان 1397 ساعت 09:31
کد خبر: 47331

70 درصد حجم سرمایه گذاری خارجی خراسان رضوی در اختیار انرژیهای نو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رمضانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی: فراوانی طرحهای سرمایه گذاری خارجی مصوب در خراسان رضوی استان به ترتیب در حوزه های خدمات، صنعت و کشاورزی بوده است. 

رمضانی افزود: ظرف هفت ماه گذشته امسال 21 طرح سرمایه گذاری به مبلغ 117 میلیون دلار در خراسان رضوی توسط هیات سرمایه گذاری تصویب و برای آن مجوز تضمین دولت صادر شده است. 
وی ادامه داد: همچنین دو طرح جدید نیز به مبلغ دو میلیون دلار برای بررسی و اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی به این هیات ارسال شده است. 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: شش مورد از طرحهای مصوب در این مدت به بهره برداری کامل رسیده و سایر طرحها پیشرفت 10 تا 80 درصدی دارند. 
وی بدون اشاره به اطلاعات و ارقام بیشتر افزود: 70 درصد از مبلغ مصوب سرمایه گذاری خارجی استان در سال جاری در حوزه انرژی های نو و تجدیدپذیر انجام شده است. 
رمضانی ادامه داد: فراوانی طرحهای سرمایه گذاری خارجی مصوب در خراسان رضوی استان به ترتیب در حوزه های خدمات، صنعت و کشاورزی بوده است. 
وی بر اهمیت طرحهای سرمایه گذاری به دلیل زودبازدهی و سرعت در تحقق تولید و اشتغال تاکید و بیان کرد: اغلب طرحهای مصوب سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی بزرگ مقیاس نیستند و سریعتر به بهره برداری می رسند بنابراین استان از لحاظ تعداد طرحهای سرمایه گذاری خارجی رتبه نخست کشور را دارد. 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: 'کتاب فرصتهای سرمایه گذاری خراسان رضوی' با معرفی 100 فرصت سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی استان به دو زبان در قالب الکترونیکی و کاغذی توسط مرکز خدمات سرمایه گذاری تهیه و آماده ارائه به متقاضیان سرمایه گذاری است. 

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395