دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 15:37
کد خبر: 35406

صالحی: ترامپ خود را به دردسر نیندازد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: دونالد ترامپ و دولت آمریکا در مواجهه با ایران بر سر عقل بیایند و نه خود و نه دیگران را به دردسر نیندازند.

علی اکبر صالحی روز دوشنبه در حاشیه آیین گشایش دبیرستان انرژی اتمی مشهد در جمع خبرنگاران افزود: ایران در عرصه دانش هسته ای در جایگاهی قرار دارد که مبتنی بر آن، اگر نتوانیم قول هایی را که با امضای برجام به ملت داده ایم عملی کنیم، به جایگاه پیشین و به مراتب جایگاه بهتری باز خواهیم گشت. 
وی ادامه داد: خارجی ها حرف های ما را جدی تر می گیرند تا برخی در داخل و اگر می گوییم که برای بازگشت به جایگاه به مراتب بهتر از گذشته ایران در عرصه هسته ای آمادگی کامل را داریم، بر اساس واقعیات سخن می گوییم. 
** پیشران هسته ای 
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص پروژه پیشران هسته ای نیز گفت: این پروژه به خوبی در حال پیشروی است و نقشه راه آن تنظیم شده و البته باید توجه داشت که پروژه ای درازمدت است. 
وی افزود: اکنون شش کشور دنیا دارنده پیشران هسته ای هستند؛ پنج کشور از این تعداد عضو شورای امنیت سازمان ملل بوده و تنها کشوری که خارج از عضویت شورای امنیت سازمان ملل صاحب پیشران شده هند است که با چندین سال تلاش آن هم با کمک روسیه به این مهم رسیده است. 
صالحی ادامه داد: با انگیزه ای که در جوانان ایرانی سراغ داریم و تجربه گرانبها در دانش هسته ای، عزم ما برای رسیدن به پیشران هسته ای بسیار بیشتر شده، به صورت شبانه روزی در حال کار و نسبت به نقشه زمان بندی طراحی شده جلوتر هستیم؛ در این زمینه نمی توانم جزییات بیشتری را بیان کنم. 
** پروژه ملی یون درمانی 
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص روند پیگیری پروژه بیمارستان یون درمانی نیز گفت: این پروژه به خوبی جلو می رود و در حال گذر به مراحل نهایی است. 
وی افزود: مرحله طراحی به عنوان فاز مهم این پروژه تمام شده است؛ این بیمارستان در نوع خود خاص و منحصر به فرد است که در غرب آسیا نمونه ای ندارد. 
صالحی ادامه داد: یون درمانی پدیده جدیدی در امر درمان امراض سخت درمان مانند سرطان است که البته پروژه عظیم و سنگینی از نظر مالی خواهد بود. 
وی گفت: حدود 200 میلیون یورو حجم سرمایه گذاری تجهیزاتی مورد نیاز این بیمارستان است و با توجه به نهایی شدن مراحل طراحی و نقشه های اجرایی، به زودی کار اجرای آن بر روی زمین شروع می شود. 
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران همچنین به پاسخ توییتری وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا اشاره و بیان کرد: واکنش ظریف به این سخنان را حکیمانه، قدرتمندانه و بر اساس عقلانیت و منطق می دانم. 
منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395