یکشنبه, 06 اسفند 1396 ساعت 13:58
کد خبر: 31280

نخست وزیر پیشین ایتالیا: «کهنه شراب نابم»

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نخست وزیر پیشین ایتالیا در پاسخ به منتقدانش با انتشار توییتی، خود را به 'شراب ناب کهنه ای ' تشبیه کرد که به 'کمال' رسیده است.

برلوسکونی 81 ساله در پاسخ به منتقدینی که او را برای ورود دوباره به عرصه سیاست کهنسال توصیف کرده اند، چنین توییت کرده است: 'من آن کهنه شراب نابم که به کمال رسیده ام.'

این سیاستمدار جنجالی راست گرا در جریان تبلیغات انتخاباتی سال 2006 نیز خود را با ناپلئون و حضرت عیسی مقایسه کرده بود. 
برلوسکونی در فروردین 1393 در دادگاهی در میلان، به خاطر تخلفات مالیاتی به یک سال خدمات اجتماعی اجباری محکوم شده بود.
این دادگاه برلوسکونی را موظف کرد که حداقل هفته‌ای یک روز در یک خانه سالمندان و معلولان در نزدیکی میلان کار اجباری کند.
برلوسکونی در سال های گذشته، در چندین دادگاه به اتهاماتی مانند تقلب در حسابرسی، شهادت دروغ در دادگاه، رشوه، فساد مالی و داشتن رابطه جنسی با افراد زیر سن قانونی متهم شده است.
وی سه دوره و به مدت حدود 9 سال از سال 1994 تا 2011 نخست وزیر ایتالیا بوده است.
بنابر گزارش رسانه ها، به نظر می‌رسد که برلوسکونی میلیاردر و رئیس حزب 'ایتالیا فورتسا' قصد شرکت در انتخابات را دارد. برلوسکونی اعلام کرده که نام کاندیدای جناح راست میانه برای نخست وزیری را این هفته اعلام خواهد کرد.
براساس آخرین نظرسنجی ها، جناح راستگرای میانه، متشکل ازاحزاب 'فورتسا ایتالیا'، 'پیوند شمال '، 'برادران ایتالیا' و 'ما با ایتالیا' از بالاترین میزان محبوبیت (37.4درصد)برخورداراست و به دنبال آن جناج چپگرای میانه (27.4 درصد محبوبیت) متشکل از احزاب دمکراتیک'،'آزاد وبرابر'،'اروپای بیشتر' ، 'مدنی پوپولار' و 'با یکدیگر' و جنبش پنج ستاره نیز به تنهایی 29.4 درصد محبوبیت را داراست. سایر احزاب نیز در مجموع از 8.5 درصد محبوبیت برخوردار هستند.
بیش از 50 میلیون ایتالیایی (24.8 میلیون مرد و 26.4 میلیون زن و بیش از 4.2 میلیون ایتالیایی مقیم خارج از کشور)، واجد شرایط شرکت در انتخابات پارلمانی، یکشنبه 4 مارس (13 اسفند) هستند.
منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395