یکشنبه, 05 دی 1395 ساعت 05:54
کد خبر: 3095

تقویت کسب و کارهای نوپا در کشور با هدف ایجاد شغل

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این که دولت درک درستی از حوزه کسب و کارهای نوپا و ایجاد شغل در این بخش دارد، گفت: در صورت تقویت استارت اپها شاهد ایجاد شغل، صادرات خدمات و محصول در این حوزه خواهیم بود.

واعظی در مورد رفع چالش کسب و کارهای نوپا در کشور با اصناف و کسب و کارهای سنتی اظهار داشت: با برنامه ریزی مدنظر باید تعادل را میان این دو مدل کسب و کار ایجاد کرد تا هر دو طرف بدون چالش بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مثال راه اندازی مراکز خرید و هایپرمارکتها که به نظر می رسید تهدیدی برای کسب و کار سوپرمارکتها باشند، افزود: تجربه نشان داد که هر یک از این کسب و کارها مشتریان خاص خود را دارند. هم اکنون نیز این اتفاق با گسترش ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات، برای سایر کسب و کارها نیز افتاده است.

وی با تاکید براینکه این مساله مختص ایران نیست، ادامه داد: دنیا در حال تغییر است و نمی توان دیگر با ابزارهای سنتی زندگی کرد. براین اساس باید کارآیی این ابزارها مشخص شود.

واعظی گفت: باید کسب و کارهای نوپا و سنتی با یکدیگر کار کنند و خود را رقیب یکدیگر ندانند.

وی در زمینه وضع قوانین و مقرراتی برای فعالیت استارت اپها ادامه داد: حوزه فضای مجازی، حوزه بسیار وسیع است و هر جا که نیاز باشد تا حد امکان از طریق تصویب مصوبه در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سعی می کنیم مشکلات بخش خصوصی را حل کنیم.

 

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395